streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Štvrťfinálové zápasy z ITF turnaja v Nonthaburi
Foto: ITF/Arata Jamaoka

Tenisové tipy: Štvrťfinálové zápasy z ITF turnaja v Nonthaburi

Tohtotýždňové podujatia ITF okruhu majú pred sebou bohatý štvrťfinálový program. My sme si posvietili na thajské Nonthaburi, kde sa nájdu v súťaži aj známejšie mená.

ITF World Tennis Tour Nonthaburi – štvrťfinále

Čang Jing vs Himeno Sakacumeová (29.11. o 4:00)

V prvom štvrťfinále si to rozdajú dve kvalitatívne približne rovnocenné hráčky. Číňanka Čang Jing pred troma rokmi nazrela do štvrtej stovky rebríčka, no odvtedy prišiel úpadok a dnes jej patrí 659. miesto. Od ideálnej formy je už mesiace na míle vzdialená a do štvrťfinále jej pomohol priaznivý žreb. Ten má v podstate znova. Japonská tínedžerka nie je žiadny vyhlásený talent. V renkingu je však len o 68 pozícií nižšie, čo je v týchto poschodiach rebríčka rovnocenná kvalita. V Nonthaburi zdolala zaujímavé súperky Lee Pej-čchi a Liou Čchang. Momentálne na tom vyzerá byť lepšie.

Tip: víťazstvo Sakacumeovej

Kurz Niké: 1,79

ITF World Tennis Tour Nonthaburi – štvrťfinále

Joanna Garlandová vs Ma Je-sin (29.11. o 4:00)

O Taiwančanke Garlandovej sme písali už včera. V posledných rokoch patrila medzi juniorskú špičku, a, síce pomaly, ale začína sa presadzovať aj medzi ženami. Dnes ráno „sfúkla“ Akitovú a veľa starostí by nemusela mať ani s Ma Je-sin. Číňanka ešte podobne kvalitnej súperke na thajskom harde nečelila. Celkovo je to tenistka, ktorej potenciál nepresahuje 15-tisícové turnaje. Len čo narazí na kvalitnejšiu a potenciálnejšiu súperku, takmer pravidelne končí. Joanna je podľa nás jednoznačná favoritka.

Tip: víťazstvo Garlandovej

Kurz Niké: 1,57

ITF World Tennis Tour Nonthaburi – štvrťfinále

Kuo Mej-čchi vs Nigina Abduraimovová (29.11. o 5:30)

Nasadená jednotka Kuo Mej-čchi prešla medzi najlepšie okteto ako po masle. Celkovo stratila iba štyri gemy, dnes dokonca uštedrila talentovanej Andrejevovej dvoch „kanárov“! Síce ide len o priemernú tenistku z okruhu ITF, no je schopná zdolávať aj kvalitnejšie tenistky. Tou Abduraimovová kedysi bola, no už pár rokov je na ústupe a z niekdajšej členky top 200 je hráčka šiestej stovky. Nigina určite má na to zvíťaziť, ale pre kurze 2+ je výhodnejšia vyskúšať vo forme hrajúcu jednotku žrebu.

Tip: víťazstvo Kuo Mej-čchi

Kurz Niké: 2,03

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nekončiaca tenisová neistota: Toto bude výzva aj pre psychiku tých najlepších

BRATISLAVA – Napriek tomu, že viaceré karanténne opatrenia vrátane izolácie od okolitého sveta už majú slovenskí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 6 =