štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Sezóna na ITF okruhu ešte pokračuje
Foto: ITF

Tenisové tipy: Sezóna na ITF okruhu ešte pokračuje

Tenisový rok 2019 je už v podstate minulosťou, ale tenisoví nadšenci majú stále čo sledovať. Na rôznych ITF podujatiach sa pokračuje plynule ďalej.

ITF World Tennis Tour Heraklión – 1. kolo

Jakub Paul vs David Poljak (26.11. o 11:00)

Švajčiar Paul vyzve v Heraklióne na úvod skúsenejšieho a v lepšej forme hrajúceho českého súpera. Poljak vyhral tento roku dva turnaje, posledný len nedávno v Opave. Vonkajšie hardy mu svedčia, čo potvrdil dokonca aj na challengeri v Istanbule, kde zdolal v septemberi Golubeva, Safiullina i Violu. Okrem toho porazil tento rok aj Karimova či Vavassoriho, čo sú solídni hráči. Dnes je pre nás David jasným favoritom. V jeho prospech hovorí aj vyše 200 rebríčkových miest. Paul má v ostatných 12 mesiacoch na konte len jedno neúspešné finále a jedno semifinále v rámci ITF okruhu.

Tip: víťazstvo Poljaka

Kurz Niké: 1,46

ITF World Tennis Tour Monastir – 1. kolo

Aline Thommenová vs Marie Mettrauxová (26.11. o 11:00)

Na tvrdom povrchu v Tunisku začíname švajčiarskym derby. Thommenová je tenistka, ktorá v 22 rokoch nedisponuje ani len WTA rebríčkom. Pravidelne končí v úvodných kolách. V Monastire zvládla jednokolovú kvalifikáciu proti prakticky neznámej Balasubramanianovej. Výrazne ťažšia úloha je pred ňou v 2. kole. Tínedžerka Mettrauxová síce nepatrí medzi vyhlásené talenty, ale úvodné súperky na malých turnajoch zdoláva pomerne pravidelne, navyše je to kvalitná deblistka. Aj to by malo v derby proti staršej, no výkonnostne slabšej krajanke stačiť.

Tip: víťazstvo Mettrauxovej

Kurz Niké: 1,42

ITF World Tennis Tour Monastir – 1. kolo

Katharina Heringová vs Natalia Orlovová (26.11. o 12:30)

Na tuniskom harde uvidíme aj súboj dvoch už pomerne skúsených tenistiek, ktoré však nikdy výrazne neprerazili. Ruska Orlovová je ročník narodenia 1989 a zdá sa, že už sa nikdy veľkých úspechov nedočká. Za zmienku však stojí skutočnosť, že v minulosti vyšplhala v renkingu na 224. miesto a ako juniorka bola v top 100. O šesť rokov mladšia Nemka má na konte niekoľko deblových titulov, ale v singli je jej stropom siedma stovka hodnotenia. Ani medzi dievčatami v minulosti nijak nevynikala. Zápas je podľa nás absolútne otvorený, pri šanciach 50:50 odporúčame skúsiť víťazstvo ruskej hráčky.

Tip: víťazstvo Orlovovej

Kurz Niké: 2,14

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy (24.9): Trojlístok tipov z Roland Garros, dnes nás čakajú boje o miestenku v hlavnej súťaži

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Našu pozornosť upriamujeme do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 − eight =