streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Hurkacz potvrdí dobrú formu z ATP Cupu
foto: Twitter/ ATP Tour

Tenisové tipy: Hurkacz potvrdí dobrú formu z ATP Cupu

Tenisový kolotoč pokračuje ďalšími turnajmi v Austrálii a na Novom Zélande. Hurkacz s Evansom na ne pricestovali s dobrou formou z ATP Cupu.

ATP Auckland – 1. kolo

Hubert Hurkacz vs Lorenzo Sonego (13.1. o 00:00)

Poľský tenista bol na ATP Cupe jedným z najsvetlejších prekvapení. Neprehral ani jeden zápas vo dvojhre, a ľahkých súperov veru nemal – zdolal Schwartzmana, Čoriča a Thiema. Dobrú formu by si mal preniesť aj do Aucklandu, kde ho v prvom kole čaká Talian Sonego, ktorý preferuje najmä antuku, zatiaľ čo Hurkacz je najsilnejší práve na harde. Vo vzájomnej bilancii síce vedie Talian 2.1, obe jeho výhry sa však zrodili na antuke. Hurkacz by so Sonegom v aktuálnej forme nemal mať zajtra väčšie problémy.

Tip: výhra Hurkacza v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,68

ATP Adelaide – 1. kolo 

Juan Ignacio Londero vs Daniel Evans (13.1. o 2:30)

Podobne ako Hurkacz, aj Evans sa na ATP Cupe prezentoval vo výbornej forme. Londero je hlavne antukový špecialista, na tvrdých povrchoch má v kariére negatívnu bilanciu. Navyše preňho pôjde o prvý zápas sezóny, naposledy sa na kurtoch predstavil v októbri. V Evansov prospech hrá povrch, aktuálna forma aj rozohratosť. Juhoamerického tenistu nadránom zdolá v dvoch setoch.

Tip: výhra Evansa v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,67


WTA Adelaide – 1. kolo

Wang Čchiang vs Angelique Kerberová (13.1. o 10:30)

Kerberovej nevyšla minulá sezóna podľa predstáv a inak si určite predstavovala aj vstup do tej aktuálnej. Hoci sa jej v Austrálii tradične darí, v Brisbane prehrala hneď v prvom zápase s domácou veteránkou Stosurovou. Wang si na úvod sezóny v Číne pripísala štvrťfinále, kde podľahla neskoršej šampiónke Alexandrovovej. Čínska tenistka zajtra určite nebude bez šance a kurz na ňu sa oplatí skúsiť.

Tip: výhra Wang Čchiang

Kurz Niké: 2,14

O nás Dominika Mikušiaková

Môže Vás zaujímať

Nekončiaca tenisová neistota: Toto bude výzva aj pre psychiku tých najlepších

BRATISLAVA – Napriek tomu, že viaceré karanténne opatrenia vrátane izolácie od okolitého sveta už majú slovenskí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + fourteen =