Cori Gauffová
Foto: Twitter/AusOpen

Tenisové tipy: Gauffová nedá nič zadarmo ani ďalšej favortike

Čakajú nás prvé osemfinálové duely na Australian Open. Preto sme sa v našej tradičnej rubrike Tenisové tipy venovali práve im. V programe a v tipoch nebude chýbať ani 15-ročná Cori Gauffová.

Australian Open – osemfinále

Miloš Raonič vs Marin Čilič (26.1. o 3:00)

Obaja skúsení hráči predvádzali zatiaľ na turnaji kvalitné výkony a nečakane dokázali zaskočiť favoritov. Dlhšiu dobu sa nestretli a preto je ťažké hodnotiť, kto by mal byť v dueli favoritom. No vzhľadom na to, že obaja sú známi kvalitnými servismi, môžeme očakávať málo brejkov a veľa gemov.

Tip: Zápas bude mať viac ako 45,5 gemu.

Kurz: 1,99

Australian Open – osemfinále

Cori Gauffová vs Sofia Keninová (25.1. o 4:30)

Súboj dvoch mladých Američaniek, ktorý by mal mať papierovo na prvý pohľad jasnú favoritku, ktorou by mala byť Sofia Keninová. Avšak vzhľadom na výkony Cori Gauffovej, ktorá už vyradila Venus Williamsovú aj obhajkyňu titulu Naomi Osakovú, nemusí tomu tak byť.

Mnohí odborníci sa dokonca opatrne vyjadrili, že 15-ročná tenistka by mohla mať šancu postúpiť. Samotná Naomi Osaková povedala, že vidí na Gauffovej obrovský progres od US Open 2019, kde sa stretli. S každým ďalším kolom by bol tlak na mladú tenistku väčší, možno nakoniec prevládnu skúsenosti, ale minimálne set Gauffová uhrá.

Tip: Cori Gauffová vyhrá aspoň jeden set.

Kurz: 1,44Australian Open – osemfinále

Diego Schwartzman vs Novak Djokovič (25.1. 4:00)

Novak Djokovič je obrovským favoritom tohto duelu. Zatiaľ predvádza suverénne výkony. So Schwartzmanom sa stretol naposledy vlani na antuke v Ríme. Predtým sa stretli na Roland Garros 2017. Jediný duel na tvrdom povrchu sa odohral ešte na US Open 2014. Od tohto obdobia spravil Schwartzman veľký progres a tak nejde príliš relevantné porovnanie.

Na antuke dokázal obrať favorita o set, avšak na tvrdom povrchu je situácia iná. Nízky Argentínčan by na tvrdom povrchu nemal byť pre srbského obhajcu titulu väčšou konkurenciou.

Tip: Zápas bude mať menej ako 29,5 gemu.

Kurz: 1,89

About Jana Sedláková

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 10 =