Home / Názory / Tenisové tipy: Federer sa v 2. kole Australian Open trochu zapotí
Foto: Twitter/ATP Tour

Tenisové tipy: Federer sa v 2. kole Australian Open trochu zapotí

Australian Open bude v noci a doobeda pokračovať zápasmi 2. kola. Na kurt sa dostane aj Roger Federer, ktorého sme dnes v tipovaných zápasoch nevynechali.

Australian Open – 2. kolo

Ons Jabeurová vs Caroline Garciová (22.1. o 2:15)

Melbourne uvidí reprízu 1. kola lanského US Open. V New Yorku sa z dvojsetového triumfu tešila variabilne hrajúca Tunisanka Jabeurová, ktorá zatiaľ tento rok nadväzuje na dobrú druhú polovicu sezóny 2019. Po 2. kole z Hobartu, kde tesne podľahla Muguruzovej, dnes nedala šancu Kontovej. Francúzka Garciová sa dlhodobo trápi. Typologicky nie je Kontovej úplne nepodobná, takisto vyznáva útočné pojatie a dobre servuje. Šikovná tuniská tenistka dokáže hru takto ladených súperiek „rozleptať“, čo by mal byť aj zajtrajší prípad.

Tip: víťazstvo Jabeurovej

Kurz Niké: 1,69

Australian Open – 2. kolo

Diego Schwartzman vs Alejandro Davidovich Fokina (22.1. o 3:30)

Drobný Argentínčan Schwartzman aj španielsky supertalent Davidovich Fokina dosahujú najlepšie výsledky na antuke, zároveň ich však spája skutočnosť, že obaja vedia zahrať veľmi slušne aj na rýchlejších povrchoch. Platí to najmä pre Alejandra, ktorý dokonca v juniorskej kategórii ovládol Wimbledon. Nadránom zrejme budeme sledovať duel plný dlhých výmen, v ktorých sa nebude ani jeden z borcov púšťať do prílišného rizika. Predsa by však mal preberať iniciatívu Španiel, ktorému rozhodne nebude stačiť poctivá obrana ako proti Gombosovi. Aj únava môže hrať proti nemu, ale kurz na to, že získa aspoň set, je mimoriadne lákavý. Kvalitatívny rozdiel medzi tenistami nie je až taký markantný.

Tip: Davidovich Fokina vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,76Australian Open – 2. kolo

Filip Krajinovič vs Roger Federer (22.1. o 10:15)

Na záver jeden zo šlágrov programu. Ikonický Švajčiar Federer hral v 1. kole ako z partesu proti Johnsonovi, ten však dávno nedosahuje výsledky ako v minulosti a nemá zbrane, ktorými by Rogera ohrozil. To úplne neplatí o Krajinovičovi. Srb má rád dlhé výmeny, dobre sa pohybuje, čo sa na tento rok pomerne pomalom melbournskom harde určite hodí. So svojím zajtrajším protivníkom odohral pomerne vyrovnané partie už v Bazileji 2018 a Miami 2019. Keď si navyše uvedomíme skutočnosť, že Federer sa často uspokojí s jedným brejkom v sete, nemôžeme očakávať, že by sa zrodil debakel.

Tip: Krajinovič v hendikepe +8,5 gemu

Kurz Niké: 1,9

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − two =