utorok , 26 mája 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Play-off o voľnú kartu na Australian Open má pred sebou semifinále
Foto: ITF

Tenisové tipy: Play-off o voľnú kartu na Australian Open má pred sebou semifinále

Už len dve výhry delia hráčov v ázijsko-oceánskom play-off od zisku voľnej karty na Australian Open 2020. Kto zvládne aj predposlednú prekážku?

Australian Open – wildcard play-off – semifinále

Han Na-lae vs Čang Kchaj-čen (7.12. o 4:00)

Juhokórejčanka Han Na-lae hrá play-off vo skvelej fazóne. Japonky Hajašiovú i Hozumiovú doslova zmietla z kurtu. Ak sa k výkonom z ostatných dvoch kôl priblíži, mala by zvládnuť aj ranné semifinále. Taiwančanka Čang Kchaj-čen, ktorej kariéru komplikujú zranenia, toho za ostatný rok veľa neodohrala. Jej zápasová prax je nedostatočná, čo môže tiež zohrať svoju úlohu. Juhokórejská tenistka podľa nás zvýši vo vzájomnej bilancii na 3:1.

Tip: víťazstvo Han Na-lae

Kurz Niké: 1,69

Australian Open – wildcard play-off – semifinále

Jason Jung vs Lee Duck-hee (7.12. o 5:15)

Juhokórejčan Lee je blízko k tomu, aby sa stal prvým nepočujúcim tenistom v hlavnej súťaži Grand Slamu. Z ôsmich vzájomných zápasov s Jungom vyhral posledné tri. Na čuchajské play-off sa naladil ziskom titulu na ITF podujatí v Thajsku, momentálne teda ťahá šnúru siedmich víťazstiev, pričom nestratil ani set. V skorých ranných hodinách sa pokúsi potvrdiť formu v súboji s ostrieľaným Taiwančanom. Duel prakticky nemá favorita, predpokladáme však, že sa poriadne natiahne.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,83

Australian Open – wildcard play-off – semifinále

Čchung Jun-seong vs Tacuma Ito (7.12. o 6:35)

Na záver tak trochu súboj generácií. Japonec Ito má už po tridsiatke a na časy, keď pôsobil v elitnej stovke, môže len nostalgicky spomínať. Sú, zdá sa, nenávratne preč. Dnes je len solídnym challengerovým hráčom. O desať rokov mladší Juhokórejčan dosahuje podobné kvality. V aktuálnej sezóne sa niekdajší veľký talent pomerne úspešne usadil na challengeroch. Hoci je v rebríčku pomerne výrazne nižšie ako skúsený Japonec, herne naňho isto má. Ťažko povedať, či na skalpy Istomina a Mukunda nadviaže, no i druhé mužské semifinále by malo byť dlhé.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,89

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nikoloz Basilašvili

Obvinená národná tenisová hviezda sa vyjadrila k napadnutiu exmanželky pred vlastným synom

TBILISI – Poriadny škandál otriasol tenisovým Gruzínskom. Národný tenisový hrdina Nikoloz Basilašvili bol bývalou manželkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + thirteen =