streda , 26 februára 2020
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Štartuje interný boj o Australian Open 2020
Foto: ITF/Corinne Dubreuil

Tenisové tipy: Štartuje interný boj o Australian Open 2020

Australian Open 2020 je síce ešte ďaleko, ale v ázijsko-oceánskom prostredí už dnes v noci štartuje interný súboj o voľné karty. Zatiaľ bude na programe kvalifikácia do tzv. wildcard play-off.

Australian Open – wildcard play-off – kvalifikácia

Nagi Hanataniová vs Je Čchiou-ju (3.12. o 3:00)

Začíname zápasom ženskej časti, v ktorom vyzve najvyššie nasadená Japonka Hanataniová čínsku súperku. Prvá menovaná prenikla tento rok do top 400, ale ťažko predpokladať, že by v jej prípade malo v ďalších rokoch napredovanie pokračovať. Vyššie ako 25-tisícové turnaje sú nad jej možnosti. Číňanka je špecifický prípad. Kedysi patrila medzi top 50 junioriek, ale pri prechode medzi ženy špekulovala, či sa sústrediť na silnejšiu štvorhru alebo nie. Snaha preraziť aj v singli jej napokon privrela vráta medzi elitné deblistky, hoci už bola i 95. na svete. Okrem toho, že jej to vo dvojhre nejde, je tu ešte jeden dôležitý faktor. Pre zdravotné problémy od augusta nehrala, čo by mala rozohratá favoritka využiť.

Tip: víťazstvo Hanataniovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,07

Australian Open – wildcard play-off – kvalifikácia

Ťiang Sin-jü vs Čen Pej-süan (3.12. o 4:15)

Čen Pej-süan je trochu podobný typ ako Je Čchiou-je. Kedysi 41. juniorka sveta sa už v 19 rokoch jasne profiluje ako pokračovateľka silnej taiwanskej deblovej školy. V jej prípade však môže byť ranný zápas zvládnuteľný. Naposledy, pred mesiacom v Tchaj-peji, uhrala v singli set proti kvalitnej Sandersovej. Tentoraz ju čaká súperka, ktorá sa rovnako začína špecializovať na debla. Ťažko odhadovať, ktoré z dievčat má vo dvojhre momentálne väčšie kvality. Vidíme ich ako úplne vyrovnané, a tak je kurzová hodnota na strane Taiwančanky.

Tip: víťazstvo Čen Pej-süan

Kurz Niké: 2,36

Australian Open – wildcard play-off – kvalifikácia

Sidharth Rawat vs Ardžun Kadhe (3.12. o 5:35)

Na záver indické derby medzi mužmi. Rawat síce neoplýva takým potenciálom ako Kadhe, ale inak hovoria všetky faktory v jeho prospech. Tento rok získal svoj prvý singlový titul medzi profesionálmi a Kadheho zdolal pred necelým mesiacom v Pune. Ardžun je po solídnej lanskej sezóne na výraznom ústupe. Momentálne je v renkingu až na konci šiestej stovky. Nielenže mu ušiel challengerový vlak, čoraz ťažšie sa presadzuje i na okruhu ITF a zdá sa, že pomaly smeruje k tomu, že sa zameria na v Indii populárnu štvorhru. Vďaka solídnemu podaniu na oboch stranách sa však zrejme dočkáme vyrovnaného duelu.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,75

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Ako začne v Acapulcu obhajca titulu Kyrgios?

Dnešný trojlístok tipov sme namiešali z turnajov v Santiagu a Acapulcu, kde sa predstavia okrem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × four =