Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (8.4.): Vyšliapne si Gilles Simon aj na ďalšieho veľkého domáceho favorita?

Gilles Simon

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s dvojicou tipov, ktorú sa snažíme uviesť do vašej pozornosti.

ATP Cagliari – osemfinále

Gilles Simon – Lorenzo Sonego (8.4. o 14:30)

Po trojsetovej bitke s favorizovaným domácim tenistom Travagliom sa Gilles Simon pokúsi v Cagliari zaskočiť aj ďalšieho veľkého domáceho favorita a aktuálnu svetovú 34. Lorenza Sonega. Pre toho bude osemfinálový súboj vôbec prvým singlovým zápasom na antuke v tejto sezóne a tak to nemusí mať až také jednoduché ako sa pred zápasom očakáva. Simon proti Travagliovi potvrdil, že antuka jeho hre vcelku sedí a aj keď na výhru potreboval až tri sety (1:6, 6:3, 6:4), v rozohratosti by oproti talianskemu favoritovi mal mať navrch. V prvom vzájomnom súboji očakávam tuhý boj, Sonego sa môže pomalšie rozohrávať a keďže často hráva tajbrejkové sety, tak najviac sa mi pozdáva tip na over, ale dosť verím aj tipu na to, že Simon v zápase uhrá aspoň jeden set.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,85

Tip KO

ATP Marbella – osemfinále

Gianluca Mager – Casper Ruud (8.4. o 15:00)

Za veľkého osemfinálového favorita je v španielskej Marbelle považovaný Casper Ruud, ktorý ale na antuke odohrá len prvý zápas v tejto sezóne a proti rozbehnutému Talianovi Magerovi to vôbec nemusí byť jednoduché. Taliansky tenista a člen elitnej stovky rebríčka ATP, ktorý v Zadare skončil po trojsetovom boji na rakete slovenského tenistu Lukáša Kleina, sa v Marbelle k skvelým výkonom rozohral na minulotýždňovom challengerovom podujatí. Na španielskej antuke zdolal všetkých piatich súperov a radoval sa zo zisku challengerového titulu. Víťazne vstúpil aj do podujatia ATP, kde na úvod ani set nestratil s kvalitným Kukuškinom a podľa môjho názoru aspoň setík získa aj v súboji s Ruudom, tipujem over.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase