Andrej Rublev, Stefanos Tsitsipas
Andrej Rublev verzus Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Peter Dejong, koláž ts)

Tenisové tipy (6.3.): Semifinálové bitky Rublev-Tsitsipas a Čorič-Fucsovics, zvládne premožiteľ Kleina aj boj o finále?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio našich tipérskych odporúčaní, ktoré sa snažíme uviesť do vašej pozornosti.


ATP Rotterdam – semifinále

Andrej Rublev – Stefanos Tsitsipas (6.3. o 15:00)

Úvodné semifinále na prestížnom halovom podujatí v Rotterdame postaví proti sebe dva veľké talenty súčasného tenisu a súboj dvoch nasadených hráčov nemá výraznejšieho favorita. Aj vzájomná bilancia Rubleva s Tsitsipasom je pomerne vyrovnaná (3:4) a v súboji obrovských talentov očakávam vyrovnaný boj. V Rotterdame zatiaľ Rublev po dvoch dvojsetových triumfoch stratil set v štvrťfinále s Chardym, keď sme v zápase boli svedkami až dvoch tajbrejkov. Viac sa zatiaľ vytrápil Tsitsipas, ktorý po tesných setoch s Gerasimovom (7:6, 7:5) absolvoval s Hurkaczom aj Chačanovom trojsetové bitvy. V boji o finále mierne favorizujem Rusa, ktorý by mohol mať viac síl, ale najviac sa mi pozdáva tip na over.

Tip: Viac ako 23,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,92

Tip KOATP Rotterdam – semifinále

Borna Čorič – Márton Fucsovics (6.3. o 19:30)

Súbojom dvoch v hale v tejto sezóne stále neporazených bude semifinálové vzájomné meranie síl chorvátskeho favorita Bornu Čoriča a maďarského súpera Mártona Fucsovicsa. Čorič uspel proti Maďarovi vo všetkých troch doterajších vzájomných súbojoch, ale v dvoch halových dueloch to bola vždy poriadna dráma. Fucsovics, ktorý musel absolvovať dvojkolovú kvalifikáciu, v piatich zápasoch v Rotterdame stratil len jediný set pri tajbrejkovej trojsetovej bitke s americkým bombardérom Opelkom. Favorizovaný Čorič v troch dueloch nestratil ani set, ale polovicu zo šiestich setov získal až v tajbrejku a tak očakávam v boji o finále poriadne vyrovnanú bitku a zrejme trojsetovú zápletku.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,81

Tip KO


ATP Buenos Aires – semifinále

Diego Schwartzman – Miomir Kecmanovič (6.3. o 18:00)

Domáca hviezda, turnajová jednotka a najväčší favorit na celkový triumf Diego Sebastian Schwartzman zatiaľ v Buenos Aires do bodky napĺňa ambície a predpoklady, keď po Slovákovi Kleinovi bez straty setu zvládol na domácej pôde aj druhé vystúpenie s kvalitným španielskym antukárom Munarom. Teraz mu v ceste za finále stojí mladý srbsý talent Kecmanovič, ktorý po obrate s Monteirom v prvom kole v tom druhom prekvapivo bez straty setu zvládol Djereho. Dnes ale proti nemu bude podstatne kvalitnejší domáci borec, ktorý antuku miluje a v uplynulých rokoch v Buenos Aires dosiahol veľké úspechy. Štvrťfinalista z roku 2018, finalista z roku 2019 a semifinalista z minulého roka, ktorý je aktuálnou svetovou deviatkou, pôsobí zatiaľ suverénnym dojmom a očakávam, že v boji o finále naplní rolu favorita. Schwartzman v jedinom vzájomnom súboji vlani na Roland Garros nedal Srbovi šancu, keď stratil len štyri hry a dnes to vidím opäť na jasný triumf favorita v dvoch setoch.

Tip: Kecmanovič v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,70

Tip OKZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 7 =