Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (6.12.): Ako dopadnú finálové súboje v Portugalsku a Brazílii?

Tenisové tipy (6.12.): Ako dopadnú finálové súboje v Portugalsku a Brazílii?

Francisco Cerúndolo

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať tradičné tipérske odporúčania, ktoré sa pokúsime uviesť do vašej pozornosti.

Challenger Campinas – finále

Roberto Carballes Baena – Francisco Cerúndolo (6.12. o 15:00)

Finálový súboj na brazílskom challengerovom podujatí v Campinas postaví proti sebe španielskeho tenistu Carballesa Baenu a argentínskeho favorita Francisca Cerúndola. Aj napriek tomu, že Argentínčan sa v aktuálnom rebríčku ATP nachádza o 57 miest nižšie ako jeho španielsky súper, práve on je finálovým favoritom. Do tej ho asi najviac stavia nedávny úspešný vzájomný duel, keď v ekvádorskom Guayaquile v boji o finále stratil so Španielom len tri hry. Aj v Campinas si zatiaľ počína absolútne suverénne, keď jediné menšie zaváhanie dopustil v súboji s Menom, kde zatiaľ stratil jediný set. Baena stratil set v dvoch prípadoch a keď sa pozerám na jeho výsledky, tak väčšina setov bola pomerne hladká ako to už na antuke zvykne bývať. Aj vo finále očakávam duel bez tajbrejkov a skôr jasné sety a tak volím tip na underový výsledok.

Tip: Počet gemov v zápase menej ako 25,5

Kurz Niké: 1,41

Tip KO

Challenger Maia – finále

Carlos Taberner – Pedro Sousa (6.12. o 16:00)

Posledný krôčik od vytúženej trofeje delí domáceho Pedra Sousu na challengerovom podujatí v Portugalsku. V ňom bude favorizovaný domáci hráč v iberskom derby čeliť Španielovi Tabernerovi, s ktorým má kladnú vzájomnú bilanciu 4:2. Sousa zatiaľ na turnaj stratil podobne ako jeho súper len jediný set, ale na rozdie od Španiela v každom sete jeho zápasov sa odohralo maximálne desať hier. Taberner sa poriadne zapotil v boji o finále, keď talentovaného Ajdukoviča udolal až po setoch 7:5, 6:7(9) a 6:4. Okrem toho už predtým dvakrát úvodné dejstvá získal len v tajbrejkoch a tak očakávam, že v boji o trofej bude mať menej síl ako jeho oddýchnutejší súper. Tipujem, že po finále sa z challengerového titulu bude radovať domáci tenista.

Tip: Sousa víťaz zápasu