Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Tenisové tipy (5.2.): Ako si bude počínať kontroverzný Kyrgios v náročnom zápase proti kvalitnému Chorvátovi?

BRATISLAVA – Po austrálskom dni voľna sme si na túto noc opäť pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde nás čakajú rozhodne zaujímavé zápasy.


Great Ocean Road Open – osemfinále

Reilly Opelka – Botic van de Zandschulp (5.2. o 0:30)

Po vynútenom dni voľna nás čaká zaujímavý osemfinálový zápas medzi servismenom Opelkom a výborne hrajúcim van de Zandschulpom. Podľa môjho názoru stávkové kancelárie až priveľmi favorizujú amerického tenistu, ale až tak jednoznačne by som to rozhodne nevidel. V zápase nemôžeme očakávať mnoho brejkov a s určitosťou budeme svedkami aspoň jedného tajbrejku. Opelka stratil v prvom kole proti Stakhovskemu len 9 loptičiek po servise, nastrieľal 17 es a neponúkol ani jeden brejkbal. Van de Zandschulp v tejto sezóne ešte neokúsil chuť prehry, zvládol trojkolovú kvalifikáciu a prvé dva zápasy v Austrálii. Predovšetkým výhra nad Majchrzakom sa počíta. Opelka je výborne servujúcim hráčom, ale na riterne je slabší. Holanďan si rovnako dokáže pomôcť kvalitným podaním a v zápase by sme mali vidieť vysoký počet gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 23,5

Kurz Niké: 1,81

Tip OK


Great Ocean Road Open – osemfinále

Hubert Hurkacz – Pablo Cuevas (5.2. o 2:00)

Poľský tenista Hurkacz sa v novom roku prezentuje vo výbornej forme, keď bez straty setu ovládol turnaj v Delray Beach a formu si priniesol aj do Austrálie, kde v prvom kole nedal šancu Torpegaardovi. V tomto zápase mal po prvom servise neuveriteľných 93% vyhratých loptičiek a stratil konkrétne len jeden fiftín. V osemfinálovom zápase mu žreb pridelil prijateľného súpera v podobe Cuevasa, ktorý patrí medzi ortodoxných antukárov a na harde má kariérne negatívnu bilanciu 69-83. V prvých dvoch kolách tu porazil Andújara a Haaseho, ale to sú všetko tenisti, ktorí nehrajú v optimálnej hernej pohode. Ak dnes bude Hubertovi fungovať servis, mal by hladko vyhrať.

Tip: Cuevas nevyhrá ani set

Kurz Niké: 1,71

Tip OKMurray River Open – osemfinále

Borna Čorič – Nick Kyrgios (5.2. o 2:00)

Toto bude rozhodne jeden z najsledovanejších zápasov tejto noci! Austrálsky búrlivák Kyrgios privíta na domácej pôde Chorváta Čoriča a pre kontroverzného tenistu pôjde o prvý ostrý test po dlhšej pauze. V prvých dvoch kolách porazil Müllera a Bourchiera. Zo strany Kyrgiosa nešlo o dominantné výkony, ale po zápase sa vyjadril, že ho tenis opäť baví a pred domácim publikum sa mu hrá výborne. V noci môžeme očakávať obrovskú divácku podporu a to Nick miluje – hrať proti veľkým hráčom. Čorič je podľa stávkových kancelárií miernym favoritom, ale Borna nemal dobrý záver sezóny a na svoje konto si pripísal viacero lapsusov. Prehra s našim Gombosom na French Open, či šokujúca prehra v parížskej hale s Thompsonom. V prvom kole zdolal nebezpečného Ruusuvuoriho, ale ten ešte podľa môjho názoru na ATP okruh nedozrel. V tomto zápase bude záležať aj na motivácii Kyrgiosa, ale pred začiatkom Australian Open si bude chcieť urobiť chuť a chorvátskeho tenistu môže zdolať.

Tip: Víťaz zápasu Kyrgios

Kurz Niké: 2,04

Tip KO

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + six =