Duje Ajdukovič (Foto: Instagram - Duje Ajdukovic)

Tenisové tipy (5.12.): Postúpi chorvátsky talent premiérovo do finále?

BRATISLAVA – Sobotný deň sa pozrieme na antukové turnaje v Campinas a v portugalskom meste Maia, kde sme si pripravili tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní.


Challenger Maia – semifinále

Duje Ajdukovič – Carlos Taberner (5.12. o 12:00)

V semifinálovom zápase na turnaji v portugalskom meste Maia nás čaká zaujímavý duel medzi 19-ročným chorvátskym talentom Ajdukovičom a veľmi kvalitným antukárom Tabernerom. Ajdukovič sa musel o postup do hlavnej súťaže pobiť už v kvalifikácii, kde dokázal zdolať veterána Sijslinga a Izquierda. V hlavnej súťaži následne porazil aj Giustina, Rinderknecha a včera presvedčivo Arnaboldiho, ktorému povolil len 3 gemy. Chorvát tak začína naplno ukazovať svoj potenciál a chorvátski tenisoví priaznivci ho označujú za nástupcu Čiliča. V tejto sezóne má bilanciu 31-10 a aj napriek viacerým výhram na nižšej úrovni sú tieto čísla skvelé a určite s ním treba počítať. V dnešnom zápase je favoritom Taberner, ktorý včera zdolal slovenského tenistu Kovalíka. Tento skalp je pre Španiela určite cenný, keďže Kovalík tu minulý rok dokázal triumfovať. Taberner je na challengerovom okruhu stálicou a podáva vyrovnané výkony, ale v dnešnom zápase to podľa môjho názoru nebude mať ľahké a očakávam vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,58


Challenger Maia – semifinále

Bernabé Zapata Miralles – Pedro Sousa (5.12. o 13:30)

Aj druhé semifinále na rovnakom turnaji nám ponúkne súboj dvoch kvalitných antukárov. Zapata Miralles pôvodne neplánoval štartovať na tomto turnaji, keď po prehratom zápase v Paríži uverejnil príspevok na svojom Instagrame, že končí sezónu 2020 a začína sa pripravovať na novú, ale na poslednú chvíľu sa rozhodol štartovať v Maii a razom je v semifinále. V prvom kole zdolal nepríjemného Borgesa 2:0 na sety a v ďalšom zápase mu veterán Lorenzi nekládol odpor, keď získal len jeden gem. Vo včerajšom dueli mal podstatne viac práce s dobre hrajúcim Laaksonenom a o svojom triumfe rozhodol až v treťom sete. Jeho súperom bude Sousa, ktorý je domácim hráčom a tak má o motiváciu postarané. V troch zápasu stratil len jeden set. Obaja tenisti majú skvelú antukovú formu a tip na vyšší počet gemov v zápase sa mi aj v tomto zápase javí ako najlepšia možná voľba.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 19,5

Kurz Niké: 1,45Challenger Campinas – semifinále

Francisco Cerúndolo – Felipe Meligeni Alves (5.12. o 16:30)

V brazílskom Campinas je na programe semifinálový duel medzi dvomi tenistami, ktorí sa nachádzajú v skvelej forme. Meligeni získal titul v Sao Paulo a dominantné výkony podáva aj v rodnom Campinas. Cerúndolo naopak triumfoval v ekvádorskom Guayaquile, ale minulý týždeň prekvapivo hladko podľahol Tirantemu. V Campinas porazil Sakamota, Menu a vo včerajšom zápase aj Bagnisa. V pozícii favorita v zápase proti Menovi musel odvracať mečbal, ktorý sa mu podarilo odvrátiť prasiatkom. Meligeni naopak nestratil set ani v jednom z troch zápasov a predovšetkým včerajšia výhra nad kvalitným Tabilom mu dodala potrebnú dávku sebavedomia. Cerúndolo je v pozícii mierneho favorita, ale podľa môjho názoru Meligeni vyhrá aspoň set a pri troche šťastia môže prekvapiť aj triumfom.

Tip: Meligeni vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,36

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Murray našiel náhradu za Melbourne: Bývalá svetová jednotka ústrednou postavou challengerového podujatia

RÍM – Britský tenista Andy Murray sa po vynútenom odhlásení z úvodného grandslamového turnaja roka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 − 6 =