Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (4.3.): Zaskočí francúzsky búrlivák Paire kvalitného antukára? V Rotterdame aj Lajovič s Tsitsipasom

Benoit Paire

BRATISLAVA – Aj dnešný deň vám prinášame naše tradičné tipérske odporúčania, kde upriamujeme pozornosť do holandského Rotterdamu a Buenos Aires.

ATP Rotterdam – osemfinále

Hubert Hurkacz – Stefanos Tsitsipas (4.3. o 14:00)

V Rotterdame je tento rok nastolený jasný trend – veľké množstvo prekvapení. Včera sa s turnajom rozlúčil Medvedev, Zverev, De Minaur aj Bautista. Ani výkon Tsitsipasa v prvom kole proti Gerasimovovi nebol ideálny. O víťazstve rozhodol až v koncovkách setov. Na tomto turnaji je priestor pre prekvapenia, pretože hráči sa po Australian Open sústredia na veľké turnaje v Dubaji a Miami. Poliak Hurkacz nemá doposiaľ zlú sezónu, na úvodnom turnaji v Delray Beach dokázal triumfovať a aj napriek tomu, že Austrália sa mu nepodarila, v hale je nebezpečným hráčom. V prvom kole zdolal Mannarina 2:0. Tsitsipas je právom favoritom, ale ak by sa opäť rozhodovalo v koncovkách setov, Hurkacz by jednu sadu uchmatnúť mohol.

Tip: Hurkacz vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 2,14

Tip OK

Dušan Lajovič – Borna Čorič (4.3. o 19:30)

Srb Lajovič sa včera postaral o jedno z najväčších prekvapení tejto sezóny, keď zdolal v dvoch setoch Medvedeva. Srbský tenista patrí prioritne medzi kvalitných antukárov, ale nestratí sa ani na tvrdom povrchu. Na Australian Open zvládol tri kolá a vypadol až vo štvrťfinále so Zverevom. Čoričovi nevyšla austrálska anabáza, keď prehry s hráčmi ako Evans a McDonald patria do kategórie prekvapivých. Tu v Rotterdame zdolal v prvom kole domáceho Van De Zandschulpa 6:4, 7:6. Miernym favoritom je chorvátsky tenista, ale Lajovič bude po výhre nad Medvedevom plný sebavedomia a očakávam vyrovnaný zápas s vyšším počtom gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,87

Tip KO

ATP Buenos Aires – osemfinále

Francisco Cerundolo – Benoit Paire (4.3. o 18:30)

V poslednej dobe je francúzsky búrlivák často stavaný v jeho zápasoch do role obrovského outsidera a inak tomu nie je ani dnes. Paire vyhral v tejto sezóne len jeden zápas z piatich, ale prehry s Fogninim či Thiemom (skreč po prvom sete) nie sú prekvapivé. Minulý týždeň zdolal v pozícii outsidera Jarryho a následne vypadol s Coriom. Cerundolo patrí medzi jedného z najlepších antukárov v Južnej Amerike, ale častokrát nedokáže podať počas zápasu plne koncentrovaný výkon. V kvalifikácii stratil set s Menezesom, Clezarom a vyrovnané duely odohral aj s Velottim a Coriom. Aj napriek tomu, že Paire nedisponuje optimálnou formou, v tomto zápase, podľa môjho názoru nemôže byť tak výrazným outsiderom. Volím tip na výhru aspoň jedného setu.

Tip: Paire vyhrá aspoň set