Kevin Anderson
Kevin Anderson (Foto: TASR/AP - John Walton)

Tenisové tipy (4.11.): Zaskočí rozbehnutý Anderson favorizovaného Rusa aj v Paríži?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Naša pozornosť bude opäť zameraná na prestížny turnaj Masters 1000 v Paríži.


ATP Paríž – 2. kolo

Kevin Anderson – Daniil Medvedev (4.11. o 11:30)

Po piatich dňoch sa na prestížnom podujatí v Paríži zopakuje nedávny štvrťfinálový duel z Viedne, v ktorom je opäť papierovým favoritom ruský tenista Medvedev. Ja to ale vidím opačne. Už v Rakúsku sa juhoafrický bombardér rozohral k skvelým výkonom, na ktoré nadviazal aj hladkým postupom v prvom kole v Paríži cez obľúbeného súpera Djereho. Pre Medvedeva, ktorý v Paríži končil uplynulé dva roky vždy hneď v druhom kole, to bude na úvod mimoriadne náročný rozbeh. Vo Viedni nedokázal zobrať Andersonovi ani jedno podanie a mal na to len jedinú brejkbalovú príležitosť, juhoafrický víťaz zo siedmich brejkbalov využil jeden a zaslúžene sa radoval po tesnom triumfe 6:4, 7:6. Pozdáva sa mi tu aj tip na over, ale kurzovo sa mi veľmi páči stávka, že Anderson vyhrá v zápase aspoň set.

Tip: Anderson vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,68

Zrušené


ATP Paríž – 2. kolo

Pierre-Hugues Herbert – Miloš Raonič (4.11. o 14:00)

Domácich fanúšikov bude zaujímať druhé vystúpenie ich miláčika Herberta, ktorý ale v druhom kole narazil na mimoriadne náročného súpera. Kanadský bombardér Raonič je vo veľkej pohode a forme, čo v Paríži potvrdil hneď v úvodnom vystúpení proti kvalitnému Bedenemu, s ktorým v dvoch setoch stratil len päť hier. Kanaďan tak v halových podmienkach v Petrohrade, Antverpách a Paríži zaknihoval už šiestu výhru a ani pri jednej z nich nestratil set. Herbert sa na domácej pôde poriadne na úvod zapotil s Američanom Sandgrenom, ktorý Francúzovi v zápase zobral tri podania, sám si stratil len dve, ale napokon po veľkom boji padol v tajbrejku tretieho setu. Dve hodiny a 18 minút ale strávil Herbert v prvom kole na kurte, kým Raonič vybavil Bedeneho za hodinku aj nejaké drobné. Síl by mal mať viac Kanaďan, ktorý aj v jedinom vzájomnom súboji na minuloročnom Australian Open zdolal Francúza bez straty setu. O výhre favorita nepochybujem a verím, že to bude opäť v dvoch setoch.

Tip: Herbert v zápase nevyhrá ani set

Kurz Niké: 1,57

Tip OKATP Paríž – 2. kolo

Alexander Zverev – Miomir Kecmanovič (4.11. o 15:00)

Po úspešnom ťažení a dvoch tituloch na domácom podujatí v Kolíne nad Rýnom sa Zverev presunul do Paríža, kde sa pokúsi nadviazať na štvrťfinále z roku 2018 a osemfinále z minulého roka. Proti nemu bude stáť talentovaný Kecmanovič, ktorý ale v tejto sezóne až taký presvedčivý nie je. V hale má len priemernú bilanciu šesť výhier a štyri prehry a aj keď na úvod vyradil čerstvého držiteľa premiérovej trofeje v kariére Millmana, veľké šance mu proti Nemcovi nedávam. Austrálčan bol po triumfe v Kazachstane unavenejší a tak to mal značne jednoduché, naopak Zverev si už od Kolína vydýchol a po jeden a pol týždni už bude plný síl. Čo môže talentovaného Nemca rozladiť sú bulvárne veci a kauzy, ktoré sa v posledných dňoch objavili a trochu pošpinili jeho meno. Najprv šokovala správa o neplánovanom dieťati s bývalou partnerkou Brendou Pateaovou a následne ešte viac prekvapila desivá spoveď jeho ďalšej expartnerky Oľgy Šaripovovej, podľa ktorej slov sa mal Zverev viackrát dopustiť domáceho násilia. Nemec sa ale zodpovednosti nebojí a v 23 rokoch je pripravený na rolu otca a taktiež popiera akékoľvek násilné činy páchané na bývalej partnerke a veľmi blízkej osobe.

Tip: Zverev víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,31

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + twelve =