Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (31.3.): Naruší vo výbornej forme hrajúca Sakkariová hegemóniu svetovej dvojky Ósakovej?

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú absentovať naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si zašli ako obvykle do Miami.

WTA Miami – štvrťfinále

Maria Sakkariová – Naomi Ósaková (31.3. o 19:00)

Zaujímavý štvrťfinálový duel medzi Sakkariovou a čerstvou víťazkou Australian Open Naomi Ósakovou. Japonka je doposiaľ na turnaji suverénna, set nestratila s Tomljanovičovou ani s náročnou prekážkou v podobe Mertensovej. V oboch zápasoch stratila po dva servisy, ale aj to jej stačilo na dvojsetové výhry. Hegemóniu svetovej dvojky sa pokúsi narušiť Grékyňa Sakkariová, ktorá hrá tu v Miami vo výbornej forme. Set nestratila s Rusovou či Samsonovou a zdolala aj kvalitnú Pegulovú. 25. hráčka sveta si dokáže pomáhať servisom, vo vzájomných zápasoch síce prehráva 1:3, ale 3 zo štyroch duelov sa hrali na tri sety. Vyrovnaný zápas očakávam aj dnes, a preto volím tip na plusový handicap.

Tip: Sakkariová handicap gemy +5,5

Kurz Niké: 1,68

Tip OK

ATP Miami – štvrťfinále

Jannik Sinner – Alexander Bublik (31.3. o 21:00)

19-ročný Sinner je favoritom dnešného zápasu, ale proti bude rozhodne Kazach Bublik. Talian v Miami zvládol v prvom kole Gastona a pevné nervy si udržal aj v maratónskom dueli s Chačanovom, ktorý otočil a vyhral po takmer troch hodinách 2:1. V osemfinálovom zápase proti Ruusuvuorimu to bola zo strany Sinnera prechádzka ružovou záhradou, Fín sa trápil s podmienkami a vysokou teplotou. Bublik sa postupne prediera medzi užšiu špičku, tento rok má na konte pár zaujímavých skalpov a v celku suverénnym dojmom pôsobí aj na Floride. V prvých dvoch kolách nemal problém s Djerem ani s Duckworthom a podarilo sa mu otočiť aj včerajší zápas s Fritzom, v ktorom nastrieľal 23 es. Obaja hráči majú hru založenú na kvalitnom prvom podaní a aj napriek tomu, že povrch v Miami patrí medzi tie pomalšie, mali by sme byť svedkami vyššieho počtu gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5