Ilustračné foto (Foto: TASR/AP)

Tenisové tipy (31.10.): Trojlístok tipov z prestížneho turnaja v Paríži

BRATISLAVA – Ani dnešný deň nebudú chýbať naše tipérske odporúčania. Naša pozornosť je dnes upriamená do Paríža, kde sa rozbieha turnaj kategórie ATP 1000.


ATP Paríž – kvalifikácia

Bernabé Zapata Miralles – Yannick Hanfmann (31.10. o 14:00)

Nemecký tenista Hafmann hrá v tejto sezóne tenis vysokej kvality. Je na svojom rebríčkovom maxime, konkrétne na 95. priečke. Po koronapauze vyhral turnaj v Todi a v Kitzbüheli postúpil z kvalifikácie až do finále. Po prechode do halového prostredia porazil Madena a Broadyho, ale trochu prekvapivo prehral s Kamkem. Jeho súperom bude Zapata Miralles, ktorý je challengerový hráč a na úroveň ATP ešte nedosahuje. Pred tromi dňami hral na antuke v Marbelle a počas troch dní musel stihnúť presun do Paríža a aklimatizovať sa na halové prostredie. Hala mu nie je blízka, počas celej kariéry má dokonca na tomto povrchu negatívnu bilanciu 29-31. Hanfmann je v dnešnom zápase favoritom a myslím, že pôjde ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Hanfmann

Kurz Niké: 1,38

Tip OK


ATP Paríž – kvalifikácia

Arthur Rinderknech – Federico Coria (31.10. o 17:00)

Favoritom v domácom prostredí je rozhodne Rinderknech. Ten halové prostredie obľubuje, keď má v hale bilanciu 39-23. Francúzi sú doma často motivovaní a dokážu tu pravidelne robiť veľké výsledky. Rinderknech preferuje agresívny štýl tenisu založený na delovom servise. Jeho súperom bude Coria, ktorý je ortodoxný antukár a v halovom prostredí odohral za celú kariéru len štyri zápasy s bilanciou 1-3. Tento týždeň štartoval na antukovom turnaji v španielskej Marbelle, kde prekvapivo podľahol Valerovi. Na presun a aklimatizáciu mu nezostalo veľa času a v dnešnom zápase by mal ťahať za kratší koniec.

Tip: Víťaz zápasu Rinderknech

Kurz Niké: 1,32

Tip KOATP Paríž – kvalifikácia

Daniel Elahi Galán – Gianluca Mager (31.10. o 18:00)

Vo večerných hodinách náš čaká v Paríži veľmi zaujímavý a špecifický zápas. Títo dvaja hráči sa stretli pred dvomi dňami v Marbelle na antukovom turnaji, kde bol v troch setoch úspešnejší práve Galán. Ten odohral včera trojhodinový zápas proti Tabernerovi, ktorému nakoniec podľahol v troch setoch. Zápas skončil až približne o 22:00 nášho času a na presun a aklimatizáciu mu zostane minimum času. Podľa mojich informácii má do Paríža priletieť až dnes na obed a večer už odohrať zápas. Ak sa pozrieme na jeho halovú bilanciu, tá činí 2-6 a to je dosť veľká bieda, zatiaľ čo jeho súper má pozitívnu bilanciu 57-42. Za týchto okolností je favoritom zápasu Mager, ktorý podľa môjho názoru postúpi do ďalšieho kola.

Tip: Víťaz zápasu Mager

Kurz Niké: 1,54

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Roger Federer

Federer bol obvinený z ovplyvňovania rebríčku: Protekcia, tvrdí Hordorff

BERLÍN – Viceprezident Nemeckej tenisovej federácie Dirk Hordorff v podcaste s názvom „Quiet, please“ obvinil …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × two =