Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (30.6.): Zdolá senzačný premožiteľ Tsitsipasa na Wimbledone aj ďalšiu náročnú prekážku?

Frances Tiafoe

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, kde sa opäť pozrieme na wimbledonský grandslam.

ATP Wimbledon – 2. kolo

Frances Tiafoe vs Vasek Pospisil (30.6. o 17:00)

Senzačný premožiteľ Tsitsipasa narazí na kanadského bombardéra Pospisila. Tiafoe nemal dobrú formu pred trávnatou časťou sezóny, ale prechodom na trávu šli jeho výkony rapídne hore a aktuálne má na rýchlom trávnatom povrchu bilanciu 8-2. Jeho súperom bude Kanaďan Pospisil, ktorého po väčšinu sezóny trápia zdravotné problémy a doposiaľ odohral len 10 zápasov s negatívnou bilanciou 4-6. Aj jeho výkony by mohli mať prechodom na trávu stúpajúcu tendenciu, ale stále to nie je z Pospisilovej strany ono. Tiafoe sa prezentuje výborným tenisom, má skvelú formu a mal by ísť ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Tiafoe

Kurz Niké: 1,74

Tip OK

Oscar Otte vs Andy Murray (30.6. o 18:00)

Favoritom zápasu je skúsený Brit Murray, ktorý trávnatý povrch doslova miluje. V prvom kole zvládol náročnú prekážku v podobe Gruzínca Basilašviliho aj napriek tomu, že si v zápase neodpustil obrovské zlyhanie, keď prehral tretí set za takmer rozhodnutého stavu 5:0. Následne mu pomohla približne 20-minútová pauza a zápas doviedol do víťazného konca. Dnes ho nečaká ľahký súper, pre mnohých tenisových priaznivcov menej známy Rakúšan Otte. Ten sa pohybuje prevažne na challengerovom okruhu, ale na Wimbledone hrá doposiaľ famózne. 27-ročný tenista najprv zvládol trojkolovú kvalifikáciu so stratou jediného setu a na kvalitné výsledky nadviazal aj v prvom kole, keď po maratónskom dueli vyradil Francúza Rinderknecha. Murray je na základe väčších skúseností favoritom, ale Rakúšan mu s určitosťou nič nedaruje a preto si myslím, že over na gemy bude dobrou voľbou.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 36,5