Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (30.11.): Zvládne veľký český favorit odpisovaného ruského veterána?

Teimuraz Gabašvili

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na challengerové podujatia do Brazílie a Portugalska.

Challenger Campinas – 1. kolo

Vít Kopřiva – Teimuraz Gabašvili (30.11. o 15:00)

Zápasmi úvodného kola štartuje challengerové podujatie v brazílskom Campinas, kde v role jasného favorita nastupuje český tenista Vít Kopřiva. Ten aj napriek nižšiemu rebríčkovému postaveniu je na antuke proti trápiacemu sa Gabašvilimu jasným favoritom. Ruský veterán v tejto sezóne na najpomalšom povrchu vyhral len jediné zo všetkých deviatich stretnutí a z posledných siedmich odohratých duelov vyhral len jediný raz, pričom všetkých šesť porážok prehral bez zisku jediného setu! Gabašvili absolútne nemá formu, po hladkom konci na tvrdom povrchu v Orlande, kde proti McDonaldovi získal len tri hry, vyhorel aj na antuke v Sao Paule, kde ho z kurtu zmietol domáci Bellucci (2:6, 0:6). Kopřiva po výborných výkonoch a štvrťfinále v španielskej Marbelle dosiahol osemfinále v Guayaquile aj štvrťfinále v Lime a na antuke je výborne rozohratý. Iné ako postup českého favorita neočakávam a verím, že to bude hladká dvojsetová záležitosť.

Tip: Gabašvili neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,53

Tip OK

José Óscar Gutierrez – Sebastian Baez (30.11. o 16:00)

Jasného favorita má aj ďalší súboj úvodného kola v brazílskom Campinas, kde je sa očakáva víťazstvo talentovaného argentínskeho mladíčka Sebastiana Baeza. Ten má len 19 rokov, ale v tejto sezóne už má na antuke skvelú bilanciu 17 výhier a 8 porážok. V kvalifikácii nestratil ani set s Olivierim a následne ani s Juanom Manuelom Cerúndolom a zdá sa, že je na hlavný turnaj skvele rozohratý. Domáci Gutierrez sa zatiaľ v tejto sezóne len hľadá, celkovo v tomto roku odohral len desať zápasov a ani v jedinom z nich nedokázal zvíťaziť! V piatich vystúpeniach na antuke, kde až trikrát nastupoval v role favorita uhral dohromady len tri sety a to proti nemu stále podstatne slabší súperi ako Baez. Iné ako postup favorita od tohto stretnutia neočakávam a pre lepší kurz odporúčam dvojsetový triumf Baeza.

Tip: Gutierrez neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,43

Tip KO

Challenger Maia – 1. kolo

Nuno Borges – Bernabe Zapata Miralles (30.11. o 14:00)

Po posledné dnešné tipérske odporúčanie sme si zašli na challengerové podujatie do Portugalska, kde sa predstaví aj domáca nádej Nuno Borges. Ten ale nie je typickým antukovým hráčom a podstatne viac zápasov tak v kariére ako aj v aktuálnej sezóne odohral na tvrdom povrchu. Aktuálne 398. hráč sveta má v tejto sezóne na antuke vyrovnanú bilanciu 2:2 a posledný duel mu nevyšiel, keď na podujatí Futures senzačne ako veľký favorit podľahol Martinovi Tiffonovi. Jeho španielsky súper patrí medzi top antukárov pohybujúcich sa na challengerových podujatiach i keď od prehry v parížskej hale Bercy sa na kurtoch neobjavil a tak si na obľúbenú antuku bude musieť rýchlo zvyknúť. Domáci tenista bude určite hrýzť, ale Španiel má na antuke obrovskú kvalitu a minimálne ten set v prvom vzájomnom zápase podľa mňa určite získa.

Tip: Zapata Miralles vyhrá aspoň set