Home Názory Tenisové tipy (3.9.): Gombos, Evans či favorizovaný Berrettini

Tenisové tipy (3.9.): Gombos, Evans či favorizovaný Berrettini

BRATISLAVA – Aj v dnešných tenisových tipoch sa pozrieme na US Open. Medzi mužmi začína ísť do tuhého. Dnes sa predstaví aj naše posledné želiezko v ohni v dvojhre Norbert Gombos, ako vidíte jeho šance proti Čiličovi?

ATP US Open – 2.kolo

Marin Čilič – Norbert Gombos (3.9. o 18:15)

O favoritovi zápasu zrejme netreba pochybovať. Chorvát má dostatok skúseností na to, aby bol v dnešnom zápase postavený do role favorita. V prvom kole však musel otáčať nepriaznivý vývoj proti Kudlovi, keď prehrával už 2:0. Ušiel hrobárovi z lopaty, ale tento zápas naznačil, že Čilič nie je v najlepšej hernej pohode. Pred týždňom v New Yorku podľahol hneď v 1. kole Shapovalovi. Gombosovi sa konečne podarilo postúpiť do druhého kola grandslamu. Proti Albotovi bol favoritom, ale zápasy na grandslame sú vždy náročné. Slovenský tenista tento náročný zápas zvládol v celku ľahko, vyhral 3:0. “Noro” si vie pomôcť prvým servisom a agresívnou medzihrou, set by na Chorváta uhrať mohol.

Tip: Gombos vyhrá aspoň set – Tip OK

Kurz Niké: 1,43

Matteo Berrettini – Ugo Humbert (3.9. o 20:30)

V druhom kole sa stretne ôsmy hráč sveta Berrettini s Francúzom Humbertom. Obaja vyhrali v prvom kole zhodne 3:0. Súperom Taliana bol Soeda, ktorý vzdoroval len prvý set. Berrettini nastrieľal až 18 és a neprehral si ani jeden servis. Minulý týždeň podľahol trochu prekvapivo proti Opelkovi, ten ale odohral výborný turnaj. Humbert je mladý hráč s perspektívou do budúcnosti. S takýmito veľkými zápasmi však ešte nemá skúsenosti a dnes bude pravdepodobne ťahať za kratší koniec.

Tip: Víťaz zápasu Berrettini

Kurz Niké: 1,36 – Tip OK

Corentin Moutet – Daniel Evans (3.9. o 20:30)

Mladučký Moutet v 1.kole prekvapil jednoznačnou výhrou nad Veselým. Český tenista ale dlhodobo nie je v optimálnej hernej pohode, čo dokumentoval aj na domácich turnajoch. Moutet má trochu slabší servis a to dnes môže byť problém proti dobre hrajúcemu Evansovi. Brit porazil v prvom kole Seybotha Wilda 3:0. Na generálke pred US Open skončil na rakete Raoniča, ktorý sa dostal až finále, kde mal na lopate Djokoviča, ktorý predviedol zázračný obrat. Evans je skúsenejší tenista a to by dnešný zápas malo rozhodnúť.

Tip: Víťaz zápasu Evans – Tip KO