Home Názory Tenisové tipy (3.10.): Vyrovnané španielske derby, jednoznačný postup Tsitsipasa či šampiónka z roku 2017

Roland Garros, logo

BRATISLAVA – Ani sobotný deň nemôžu chýbať tradičné tipérske odporúčania, po ktoré si opäť zájdeme do Paríža, kde v plnom prúde prebieha netradične záverečný grandslam koronavírusom poznačenej sezóny.

ATP Roland Garros – 3. kolo

Roberto Bautista Agut – Pablo Carreño Busta (3.10. o 11:00)

Súboj dvoch Španielov, v ktorom by sme len ťažko hľadali favorita. Obaja hráči doposiaľ prechádzajú turnajom ako nôž maslom, v úvodných dvoch kolách ani jeden z nich nestratil ani set. Busta proti Millmanovi prehral 10 gemov, proti Pellovi dokonca len 6. Na Roland Garros sa mu vcelku darí, posledné 3 roky bol vždy aspoň v treťom kole. Bautista porazil Gasqueta a Balázsa, oboch bez straty setu. Obaja tenisti disponujú slušnou formou a v tomto zápase očakávam dlhé výmeny, fyzicky náročný duel a viac ako 3 sety, preto volím stávku na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 34,5

Kurz Niké: 1,48

TIP OK

Aljaž Bedene – Stefanos Tsitsipas (3.10. o 13:00)

O favoritovi dnešného zápasu netreba pochybovať. Bedene v prvých dvoch kolách predviedol nepresvedčivé výkony, keď stratil set s domácim Rinderknechom a následne porazil Milojeviča, ktorý bol vyčerpaný po dlhom zápase s Krajinovičom. 31-ročný Slovinec podáva nekonzistentné výkony, pred Roland Garros prehral v Ríme s naším Kovalíkom 2:0. Tsitsipas ušiel v prvom kole hrobárovi z lopaty, keď otáčal z 2:0 proti Munarovi. Myslím, že na neho doľahol dlhý týždeň v Hamburgu, ale v ďalšom kole nedal žiadnu šancu Cuevasovi. V dnešnom zápase očakávam jednoznačný priebeh v prospech šiesteho hráča sveta.

Tip: Tsitsipas vyhrá 3:0

Kurz Niké: 1,56

skreč, vrátenie vkladu

WTA Roland Garros – 3. kolo

Paula Badosová Gibertová – Jeļena Ostapenková (3.10. o 16:00)

Ostapenková je víťazkou Roland Garros z roku 2017 a o niečo podobné sa bude pokúšať aj tento rok. Pred turnajom v Paríži porazila v Štrasburgu Bertensovú s Davisovou. Na French Open zdolala v prvom kole Brenglovú, ktorá uhrala len 3 gemy. V ďalšom kole porazila štvrtú hráčku sveta Plíškovú, táto výhra ukázala, že tenis hrať vie a dnes má myslím prijateľnú súperku na postup. Badosová porazila Kozlovovú v prvom kole a následne aj Stephensovú, s obomi hráčkami musela ísť do troch setov, čo ju stálo dosť fyzických síl. Španielka nemá skúsenosti s touto fázou turnaja a myslím, že Ostapenková pôjde ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Ostapenková