Ilustračné foto (Foto: TASR/AP)

Tenisové tipy (29.9.): Andrej Martin so šancou na postup, favoriti Monteiro a Balázs by nemali mať problém

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičné tipérske odporúčania, po ktoré si opäť zájdeme do Paríža, kde v plnom prúde prebieha netradične záverečný grandslam koronavírusom poznačenej sezóny.


ATP Roland Garros – 1. kolo

Thiago Monteiro – Nikoloz Basilašvili (29.9. o 14:30)

V prvom kole sa stretnú dvaja hráči, ktorí sa prezentujú diametrálne odlišným herným prejavom. Na Gruzínca Basilašviliho doľahla akási deka a po koronapauze nevyhral žiaden zápas, dokonca ani jeden set. Nedávny incident s jeho manželkou pravdepodobne zanechal na jeho psychike negatívne črty. V Ríme uhral so Sonegom len 4 gemy, o týždeň neskôr proti Bautistovi o 3 viac. Jeho tohtoročná bilancia je 4-12 a po posledných dvoch rokoch, kedy vypadol na Roland Garros už v prvom kole to bude mať dnes proti dobre hrajúcemu Monteirovi náročné. Brazílčan Monteiro prichádza do Paríža z turnaja z Forli, kde sa dostal z kvalifikácie až do finále, v ktorom podľahol supertalentu Musettimu. Pôjde o ich prvý vzájomný zápas, ale verím Brazílčanovi, ktorý disponuje dobrou hernou formou.

Tip: Víťaz zápasu Monteiro

Kurz Niké: 1,39

Tip OK


ATP Roland Garros – 1. kolo

Jasutaka Učijama – Attila Balázs (29.9. o 14:30)

Tento zápas bude na rakete Balázsa, ktorý je podstatne kvalitnejším antukárom ako Učijama. Japonec má na pomalom povrchu kariérnu bilanciu 51-38, ale posledné štyri roky na antuke odohral len 11 zápasov, z ktorých vyhral štyrikrát. V dnešnom zápase bude otázny aj jeho zdravotný stav, pretože 12.9. vzdal zápas Duckworthovi na turnaji v Ríme. Na Roland Garros nikdy neprešiel kvalifikáciou, tentokrát vďaka dobrému rebríčkovému postaveniu môže nastúpiť v prvom kole. Balázs je ortodoxný antukár s kariérnou bilanciou 423-177. Má nepochybne viac skúseností ako jeho dnešný súper. Po koronapauze sa však trápi, keď stále čaká na svoju prvú výhru. Dnes má prijateľného súpera a myslím, že pôjde do druhého kola.

Tip: Víťaz zápasu Balázs

Kurz Niké: 1,33

Tip OKATP Roland Garros – 1. kolo

Andrej Martin – João Sousa (29.9. o 15:00)

Výkony Sousu majú klesajúcu tendenciu. V aktuálnej sezóne má bilanciu 7-13 a po koronapauze vyhral len dva kvalifikačné zápasy v Ríme. Minulý týždeň uhral s Paulom len štyri gemy a s prílišným sebavedomím do Paríža rozhodne neprichádza. Andrej Martin naopak v Ríme ukázal, že stále s ním treba počítať, keď porazil Galana a Chardyho. Tento tip je založený čiastočne aj na patriotizme, ale slovenský tenista má podľa môjho názoru dnes slušnú šancu na postup do druhého kola.

Tip: Víťaz zápasu Martin

Kurz Niké: 1,47

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + twenty =