Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (29.11.): Poradí si skúsený Galán s argentínskym mladíkom v boji o titul?

Daniel Elahi Galán Riveros

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipov, po ktoré sme si zašli na challengerové podujatia za veľkú mláku.

Challenger Lima – finále

Thiago Agustin Tirante – Daniel Elahi Galán Riveros (29.11. o 20:00)

Už finálový súboj je na programe dnes večer v peruánskej lime, kde si to o challengerový titul rozdajú Argentínčan Tirante a favorizovaný kolumbijský tenista Galán. Iba 19-ročný argentínsky mladík v Lime predvádza skvelý tenis, keď v doterajších piatich vystúpeniach nestratil ani jediný set a drvivé triumfy s Pedrom Sousom či Franciscom Cerúndolom, ktorí boli veľkými favoritmi, rozhodne poukázali na veľký talent mladého Argentínčana. Galán je zas podstatne skúsenejší hráč, ktorý vlani v Lime skončil v štvrťfinále a teraz siaha na titul. Po hladkých dvoch vystúpeniach v posledných dvoch dueloch vyhral v obidvoch prípadoch úvodný tajbrejk a jeho triumfy neboli až také suverénne. Vo finále očakávam opäť bojovný výkon argentínskeho mladíčka, ktorý favorita rozhodne môže potrápiť a uhrať aj nejaký ten set.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,43

Tip OK

Challenger Sao Paulo – finále

Felipe Meligeni Rodrigues Alves – Frederico Ferreira Silva (29.11. o 18:00)

Brazílsko-portugalským súbojom bude finálové stretnutie v brazílskom Sao Paulo, kde si to o challengerový titul rozdajú talentovaný Meligeni a o čosi skúsenejší portugalský ľavák. Meligeni sa v Brazílii skvele rozohral, keď zatiaľ v Sao Paule prehral jediný set s favorizovaným Popkom, ostatné tri stretnutia zvládol bez straty setu. Veľmi podobne je na tom aj jeho portugalský súper, ktorý po náročnom vstupe do turnaja, kedy ako veľký favorit Dougaza zdolal až v troch setoch (4:6, 7:6, 6:1), našiel svoj rytmus a v ďalšom priebehu už súperom nedaroval ani jediný set. Silva na rozdiel od domáceho tenistu nie je antukovým špecialistom, pretože celkovo aj v tejto sezóne viac zápasov odohral na rýchlom tvrdom povrchu a aj preto vo finále o čosi viac verím práve domácej nádeji.

Tip: Meligeni Rodrigues Alves vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,37

Tip OK

Challenger Campinas – finále kvalifikácie

Kaiči Učida – Camilo Ugo Carabelli (29.11. o 16:20)

O hlavnú súťaž na ďalšom brazílskom challengeri v Campinas si to rozdajú aj japonský outsider Kaiči Učida a argentínsky favorit Ugo Carabelli. Kým Japonec sa v posledných rokoch na pomalej antuke objavuje len veľmi zriedka, Carabelli je typickým antukovým špecialistom, ktorý sa v posledných dňoch rozohral do výbornej formy. Po štvrťfinálovom konci v Sao Paule sa presunul do Campinas, kde na úvod so skúseným krajanom Arguellom stratil v zápase len päť hier. Proti Učidovi, ktorý sa na postup nadrel až v troch setoch očakávam triumf favorita a keďže nie sú k dispozícii stávky na hendikep a triumf 2:0 na sety, tak pre lepší kurz skúsim, že Carabelli uspeje hneď v prvom sete.

Tip: Carabelli vyhrá prvý set