Roberto Bautista-Agut, Montpellier
Roberto Bautista-Agut (Foto: Instagram Roberto Bautista-Agut)

Tenisové tipy (28.2.): Potvrdia Španieli Bautista-Agut a Ramos-Vinolas role finálových favoritov?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať naše tradičné tipérske odporúčania. Pozrieme sa bližšie na to, ako by mohli dopadnúť finálové súboje v argentínskej Córdobe a tiež francúzskom Montpellieri.


ATP Montpellier – finále

Roberto Bautista-Agut – David Goffin (28.2. o 18:30)

Očakávaným finále je vo francúzskom Montpellieri súboj dvoch najvyššie nasadených hráčov, ktorí si to vo francúzskej hale rozdajú o titul. Favoritom je Španiel Bautista-Agut, ktorý zatiaľ turnajom prechádza absolútne suverénne a po dvoch rokoch si konečne opäť zahrá o titul, čo je pre skúseného matadora rozhodne veľká motivácia. Goffin v dvoch zápasoch stratil jeden set a očakávam, že Španiel bude na finále lepšie fyzicky pripravený, samotný Goffin pred finále uviedol, že favoritom turnaja bol jeho súper a vo finále bude mimoriadne náročným protivníkom. Verím, že to Španiel zvládne a bez väčšej drámy.

Tip: Bautista-Agut -3,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,85

Tip KOATP Córdoba – finále

Albert Ramos-Vinolas – Juan Manuel Cerúndolo (28.2. o 14:30)

Súbojom generácií bude finálové meranie síl v argentínskej Córdobe, kde o svoj tretí titul v deviatom finále zabojuje skúsený 33-ročný španielsky favorit Albert Ramos-Vinolas. Ten sa naposledy vo finále predstavil ešte v auguste roku 2019, keď v Kitzbuheli podľahol domácemu Thiemovi a posledný titul získal týždeň predtým v švajčiarskom Gstaade. Proti tomu bude stáť iba 19-ročný domáci talent Cerúndolo, ktorý vrátane kvalifikácie vyradil v Córdobe už siedmich súperov, keď v hlavnej časti postupne na jeho rakete skončili favoriti ako Seyboth Wild, Kecmanovič, Monteiro aj Coria. Všetky štyri zápasy hlavného turnaja ale naozaj vybojoval vo vyrovnaných dueloch, prvý v dvoch setoch (7:5, 7:6) a posledné tri priniesli vždy trojsetovú zápletku. Favorizovaný Ramos senzačne vyradil aj top favorita domáceho Schwartzmana, ale tiež vo všetkých štyroch dueloch odohral trojsetové zápasy. Finále bude rozhodne dramatické a podľa mňa ho opäť rozhodne až tretí set.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,82

Tip OK


Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 9 =