Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (28.11.): Zdolá domáci tenista po skalpe bývalej juniorskej jednotky aj ďalšiu náročnú prekážku?

Daniel Elahi Galán Riveros

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na challengerové podujatia do peruánskej Limy a brazílskeho Sao Paulo.

Challenger Sao Paulo – semifinále

Pedro Sakamoto – Felipe Meligeni Rodrigues Alves (28.11. o 15:00)

V semifinálovom zápase sa stretnú dvaja krajani, ktorí sú v semifinále možno trochu prekvapivo, ale v doterajšej fáze turnaja podávajú skvelé výkony. Sakamoto zdolal v prvom kole nepríjemného Marcondeza, s ktorým vyhral až 7:5 v treťom sete a paradoxne, tento zápas bol pre neho výsledkovo najnáročnejší. V ďalších dvoch zápasoch si poradil s kvalitným antukárom Ficovichom a Janvierom. Pred turnajom nemal dobrú formu, keď si pripísal na konto hladké prehry s Krstinom, Lamasine či Cerundolom. Na tomto turnaji však opäť potvrdil nepísané pravidlo, že domáci hráči hrajú vždy svoje herné maximum a podobným príkladom je aj Meligeni. 22-ročný Brazílčan zdolal včera prekvapivo Popka aj napriek tomu, že hladko prehral prvý set, ale potom predviedol perfektný výkon. Meligeni je veľký talent svetového tenisu a odborníci mu predpovedajú sľubnú budúcnosť. Vo februári dokázal zobrať set aj Dominicovi Thiemovi na antuke v Rio de Janeiro. Súboj dvoch brazílskych tenistov na domácom turnaji sľubuje vyrovnaný zápas, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,55

Tip KO

Frederico Ferreira Silva – Joao Menezes (28.11. o 18:00)

Ani v druhom semifinále nechýba v súboji o finále brazílsky tenista. Menezes prechádza doposiaľ turnajom ako nôž maslom a v troch zápasoch nestratil ani set a prehral len 12 gemov. V prvom kole nedal žiadnu šancu krajanovi Sorgimu, ktorému povolil len 2 gemy. V ďalšej fáze turnaja zdolal aj bývalú juniorskú jednotku Tsenga a poradil si jednoznačne aj s ďalším krajanom Pucinellim. Pred turnajom v Sao Paulo nemal dobrú fazónu, keď prehral štyri zápasy v rade, ale na domácom turnaji opäť našiel potrebnú motiváciu a sebavedomie. Jeho súperom bude skúsenejší portugalský tenista Ferreira Silva. Ten zdolal v prvom kole v troch setoch Dougaza a následne si poradil aj s Bellucim a Ugom Carabellim. Predovšetkým vo včerajšom zápase mal obrovskú dávku šťastia, keď sa jeho súperovi nepodarilo využiť v prvom sete ani jeden z dvanástich brejkbalov a v druhom sete to bola už jasná záležitosť. Aj v druhom semifinále nás čaká podľa môjho názoru vyrovnaná záležitosť a tip na over gemov je najvhodnejšou alternatívou v zápase, ktorý nemá favorita.

Kurz Niké: 1,53

Tip KO

Challenger Lima – semifinále

Marcelo Tomas Barrios Vera – Daniel Elahi Galán (28.11. o 18:30)

O favoritovi dnešného zápasu nemožno pochybovať. Kolumbijský tenista patrí už dlhšiu dobu medzi elitných challengerových hráčov a je pevne usadený v druhej stovke tenisového rebríčka. Na Roland Garros uhral tretie kolo, keď vypadol až proti neskoršiemu finalistovi Djokovičovi a v americkom Cary dokráčal do semifinále. Po prechode na pomalý antukový povrch nestratil v troch zápasoch ani set a svojich súperov presvedčivo zdolal. Jeho súperom bude Barrios Vera, ktorý má túto sezónu na antuke dobrú formu s bilanciou 24-9. Mnoho výhier nazbieral v kvalifikáciách, kde jeho súperi nemali potrebnú kvalitu. Prehry bral s Ficovichom, Martinom či Munarom a to sú súperi, ktorí sa vyrovnajú kvalitám Galána. V tomto zápase mam jasno a myslím, že Galán Riveros potvrdí rolu favorita.

Tip: Galán handicap -2,5