Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (28.10.): Poradí si favorizovaný Carreno-Busta s juhoafrickým bombardérom?

Pablo Carreno-Busta

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať tradičná trojica tipérskych odporúčaní, ktoré vám dávame do pozornosti deň čo deň.

ATP Viedeň – osemfinále

Pablo Carreno-Busta – Kevin Anderson (28.10. o 19:00)

O účasť medzi elitnou osmičkou si to na prestížnom halovom podujatí vo Viedni rozdajú španielsky favorit Pablo Carreno-Busta a juhoafrický bombardér Kevin Anderson. Aj keď Juhoafričan nie je halovým špecialistom, na úvod vydrel trojsetové víťazstvo nad domácom Novakom a v zápase sme boli svedkami až dvoch tajbrejkov. Španielsky favorit odohral proti Andersonovi už šesť zápasov, ale z výhry sa radoval len v tom poslednom. Keď sa ale pozrieme na výsledky vzájomných súbojov, prakticky vždy šlo o vyrovnané duely a nájdeme v nich až šesť setov do sedem. Svetová 15., ktorá vo Viedni obhajuje minuloročné štvrťfinále, na úvod vyradila Monfilsa, ktorý za stavu 1:6, 0:2 odstúpil. Predtým v Antverpách skončil Španiel hneď v úvodnom kole ale na rakete celkového víťaza Humberta. Carreno dokonca vyhral prvý set, ale napokon doplatil na nevyužívanie brejkbalov a vypadol po setoch 7:5, 3:6, 4:6. Verím, že súboj s Andersonom zvládne, ale ľahké to proti silnému podaniu súpera nebude, takže volím overový tip.

Tip: viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,47

Tip KO

Hamburg challenger – osemfinále

Maximilian Marterer – Taro Daniel (28.10. o 11:30)

V role domáceho favorita nastúpi na osemfinálový súboj v nemeckom Hamburgu ľavoruký Marterer, ktorému halové prostredie na rozdiel od súpera dokonale vyhovuje. Aj keď japonský súper Taro Daniel v trojici antukových vzájomných súbojov dokázal Nemca dvakrát zdolať, v hale je favoritom jednoznačne domáci borec. Ten dvojsetovou výhrou (6:4, 6:4) nad kvalitným Cressym potvrdil, že v hale mu to ide a na domácej pôde sa cíti výborne. Daniel zvládol trojsetový súboj s Rinderknechom, ktorý mu ale zrejme odobral veľa síl pretože trval až dve hodiny. Pre Japonca to bolo ukončenie štvorzápasovej série prehier, proti domácemu favoritovi mu už ale šance na ďalší triumf nedávam.

Tip: víťazstvo Marterera

Kurz Niké: 1,37

Tip KO

Marbella challenger – osemfinále

Bernabe Zapata Miralles – Alexandre Muller (28.10. o 11:00)

Triumf domáceho miláčika sa očakáva v španielskej Marbelle, kde o postup medzi elitnú osmičku zabojujú Bernabe Zapata Miralles a francúzsky súper Alexandre Muller. V prospech domáceho tenistu nehovorí len výhoda domáceho prostredia, ale tiež bilancia vzájomných zápasov, keď sa radoval v obidvoch vzájomných stretnutiach, naposledy v septembri tohto roku na antukovom podujatí v talianskom Cordenons, kde nestratil ani set (6:1, 7:5). Kým Muller v prvom kole v súboji s Pedrom Sousom strávil na kurte takmer hodinu a štvrť, Zapata Miralles v španielskom derby s Robredom len 36 minút. Španielsky veterán totiž favoritovi za stavu 0:6 a 0:3 vzdal a Zapata Miralles sa tak dočkal veľmi expresného a suverénneho postupu do osemfinále. Očakávam, že v ňom bude mať viac síl a aj domáce prostredie prispeje k tomu, že aj do tretice nižšie postaveného francúskeho súpera vyradí.

Tip: Zapata Miralles víťaz zápasu