Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (27.9.): Wawrinka a Korda potvrdia rolu favoritov, český talent Macháč nebude bez šance

Roland Garros, logo

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Začína nám tretí grandslam sezóny a prichádzame práve z Paríža s trojlístkom tipov.

Roland Garros – 1.kolo

Sebastian Korda – Andreas Seppi (27.9. o 11:00)

Výborná kvalifikácia zo strany 20-ročného Američana. V troch zápasoch nestratil ani set, keď porazil Kruegera, Schnura a v poslednom zápase favorizovaného Karatseva, ktorý sa nachádzal vo famóznej forme. Seppi má už 36 rokov a jeho herný prejav stagnuje. Minulý rok mal na antuke bilanciu 0-7, tento rok je to 3-3. Predovšetkým výsledky po koronapauze nespĺňajú kritéria hráča elitnej stovky. V Amerike prehral s Kwonom. Na US Open ho porazil Tiafoe. Najväčší šok prišiel na domácom turnaji v Ríme, keď prehral s Klahnom. Tento týždeň vo Forli uhral proti Musettimu 4 gemy a dnes je bezpochyby favoritom americký tenista.

Tip: Víťaz zápasu Korda

Kurz Niké: 1,43

Tip OK

Stan Wawrinka – Andy Murray (27.9. o 15:30)

Murray neodohral na antuke súťažný zápas od roku 2017. O jeho veľkej bojovnosti počas zápasov netreba pochybovať, ale na tri víťazné sety na grandslamoch už bude mať problém, antuka je fyzicky náročnejšia. Wawrinka aj napriek prehre v Ríme proti Musettimu bude na antuku určite dobre pripravený. V roku 2017 tu bol vo finále. Na českých turnajoch hral výborne a nerozohranosť Murrayho dnes môže byť kľúčová.

Tip: Víťaz zápasu Wawrinka

Kurz Niké: 1,32

Tip OK

Tomáš Macháč – Taylor Fritz (27.9. o 12:30)

Český hráč zvládol náročnú trojkolovú kvalifikáciu a ukázal, že s ním treba počítať. Proti Lenzovi, Soedovi či Ferreirovi Silvovi nestratil ani set a bude dnes zaujímavé sledovať, ako sa vysporiada so súperom zvučného mena. Fritz je americký talent, ale antuka patrí medzi jeho najslabšie povrchy s kariérnou bilanciou 32-27. Tento rok na nej prehral s Travagliom či Cuevasom a potvrdil, že tvrdý povrch mu vyhovuje viac. V dnešnom zápase je v pozícii favorita, ale Macháč nie je bez šance a v zápase na tri víťazné sety aspoň set podľa môjho názoru získa.

Tip: Macháč vyhrá aspoň set