David Goffin (Foto: TASR)

Tenisové tipy (27.2.): Molčan má na dosah životný výsledok, Goffin opäť vo forme a rozprávková jazda Cerundola

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili naše tradičné tipérske odporúčania, pre ktoré sme si tentokrát zašli na tri rôzne turnaje.


ATP Montpellier – semifinále

Egor Gerasimov – David Goffin (27.2. o 15:00)

Pred samotným turnajom sme Goffinovi veľa šancí na úspech nedávali, ale Belgičan predviedol kvalitné dve kolá a zaslúžene je v semifinále. 15. hráčovi sveta sa ku koncu sezóny nedarilo, prekonal koronavírus a výsledky mali klesajúcu tendenciu. Ani s vystúpením na austrálskych turnajoch nemôže byť spokojný, prehry s Popyrinom a Alcarazom patria do kategórie prekvapivých. V Montpellieri zdolal v prvom kole Bonziho, ktorý mal pred turnajom výbornú fazónu a včera v pozícii menšieho outsidera prekvapil aj Sonega. Gerasimov podľa môjho názoru nedosahuje kvalít Goffina, zdolal tu trápiaceho sa Murrayho, Bedeneho a včera v dramatickom zápase aj Fokinu. Egor si dokáže pomôcť servisom, ale v medzihre by mal zaostávať. Tip na mínusový handicap na Goffina mi príde ako výborný tip.

Tip: Goffin handicap -2,5

Kurz Niké: 1,82

Tip KO


ATP Córdoba – semifinále

Juan Manuel Cerundolo – Federico Coria (27.2. o 23:00)

Najväčším prekvapením v doterajšom priebehu turnaja je jednoznačne J. M. Cerundolo. Tento 19-ročný tenista prešiel kvalifikáciou a v hlavnej súťaži trikrát v pozícii outsidera vyradil Seybotha Wilda, Kecmanoviča a včera Monteira. Argentínec preferuje veľmi neortodoxný štýl tenisu založený na výbornej obrane a jeho hra častokrát pripomína ženský zápas. Cerundolo využíva nepríjemné „kopce“, pri podaní svojho súpera stojí ďaleko za základnou čiarou, ale táto taktika mu doposiaľ prináša úspech. Súperi proti nemu chybujú, ale dnes bude jeho súperom ďalší výborný obranár Coria, ktorý tu hrá zatiaľ famózne. Zdolal Köpfera, ďalšieho Cerundola a vo včerajšom zápase povolil len 5 gemov Pairemu. V zápase dvoch kvalitných defenzív očakávam vyšší počet gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,79Challenger Gran Canaria – semifinále

Alex Molčan – Steven Diez (27.2. o 14:30)

Pravdepodobne každého priaznivca slovenského tenisu teší aktuálna forma Alexa Molčana. Náš tenista popracoval na podaní a od začiatku sezóny disponuje výbornou formou. V Antalyi zvládol dvojkolovú kvalifikáciu so skalpom Golubeva a Kavčiča. V Cherbourg získal po boku Kleina titul vo štvorhre a odohral vyrovnaný zápas s Rosolom, ktorý dokráčal až do finále. Tu v Španielsku vyradil v kvalifikácii dvoch domácich tenistov a šokoval aj výhrou nad jedným z najväčších talentov súčasnosti Musettim. O jeho výbornej fazóne nemožno pochybovať, čo dokázal aj vo včerajšom zápase, keď v slovenskom derby zdolal Horanského, s ktorým mal negatívnu bilanciu 0-3. Diez je kanadský hráč žijúci v Španielsku a tu na turnaji mal veľké problémy už s Navom a následne zdolal Giannessiho a Bonadia. Molčan mi príde v aktuálnej fáze turnaja stabilnejší a kompaktnejší, o jeho víťazstve nepochybujem.

Tip: Molčan handicap -1,5

Kurz Niké: 1,82

Tip KO

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 4 =