Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (27.11.): Vylepší ukrajinský talent žijúci v Česku svoje challengerové maximum?

Vitalij Sačko

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na challengerové podujatia do peruánskej Limy a brazílskeho Sao Paulo.

Challenger Lima – štvrťfinále

Alejandro Tabilo – Vitalij Sačko (27.11. o 17:20)

23-ročný ukrajinský tenista, ktorý už od ôsmich rokov žije v Česku, sa premiérovo v Lime prebojoval do štvrťfinále challengeru, v ktorom ho vyzve ľavoruký Tabilo. Čilský súper po výbuchu s De Jongom zvládol v Lime dve prekážky ale s Alvarezom v druhom vystúpení stratil set. Sačko po senzačnom vyradení skúseného antukára Bagnisa nestratil ani set s J.M. Cerúndolom a očakávam, že určite minimálne potrápi aj Tabila, ktorý ani zďaleka nie je takým suverénom. Očakávam vyrovnaný boj a odpisovaný Ukrajinec pokojne môže uhrať aj nejaký ten set, najviac sa mi tu pozdáva tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,47

Tip OK

Challenger Sao Paulo – štvrťfinále

Felipe Meligeni Rodrigues Alves – Dmitrij Popko (27.11. o 15:00)

Fantastickú formu v brazílskom Sao Paule naďalej potvrdzuje kazašský tenista Dmitrij Popko. Ten po náročnom prechode z hardu na antuku pokračuje vo víťaznom ťažení a po trojsetovom úvodnom dueli v druhom vystúpení doslova zmietol z kurtu Quiroza, s ktorým v zápase stratil len dve hry. Kazach tak má v tejto sezóne na konte už neuveriteľných 98 víťazných zápasov a v Brazílii tak v tejto sezóne môže pokoriť magickú hranicu. Popka čaká domáca prekážka v podobe Meligeniho Rodriguesa, ktorý vlani na turnaji Futures prehral s Popkom v dvoch setoch práve na antuke. Brazílčan na domácej pôde zatiaľ nestratil ani set, ale tesná výhra 6:3, 7:6 so Safwatom bola poriadne vydretá. Teraz ho navyše čaká mimoriadne náročná prekážka, veď Popko mal proti Quirozovi po prvom podaní 95-percentnú úspešnosť zisku fiftínov a súper celkovo za zápas na returne uhral len 5 z 38 loptičiek. Očakávam triumf favorita, pre odvážnejších aj výhra Popka bez straty setu.

Tip: Popko víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,37

Tip KO

Maxime Janvier – Pedro Sakamoto (27.11. o 16:20)

Po trojsetovom boji v úvodnom vystúpení s Ortega-Olmedom sa francúzsky outsider Janvier senzačne po ďalšom boji dostal aj cez domáceho favorita Thiaga Monteira. Toho zvládol po dvoch tajbrejkových setoch a výhre 6:4 v rozhodujúcom dejstve. Teraz na Francúza čaká ďalší domáci zástupca a veľký bojovník Pedro Sakamoto. Ten v dvoch dueloch absolvoval na postup do štvrťfinále päť setov a až štyri z nich sa museli hrať do sedem, dvakrát išlo o tajbrejky. To len potvrdzuje, že aj Sakamoto je bojovník a aj keď v zápase je outsiderom určite minimálne dokáže súpera potrápiť. Očakávam vyrovnaný boj a zrejme trojsetovú bitku, ktorá by mala priniesť overový výsledok.

Tip: Viac ako 19,5 gemu v zápase