Cedrik Stebe (Foto: ITF/Paul Zimmer)

Tenisové tipy (27.10.): Prekvapí Horanský domáceho favorita?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Naša pozornosť bude upriamovaná na challengerovú úroveň, kde sme vybrali trojicu tipov.


Challenger Hamburg – 1.kolo

Filip Horanský – Cedrik-Marcel Stebe (27.10. o 12:30)

V prvom kole na turnaji v Hamburgu sa stretne slovenský tenista Filip Horanský s domácim Stebem. Stebe sa po koronapauze trápi, posledné prehry hovoria jasnou rečou. Na Roland Garros neuhral ani set na domáceho Greniera, kde bol veľkým favoritom. Rolu favorita nepotvrdil ani minulý týždeň na turnaji v Ismaningu, kde bol nad jeho sily Aragone. Nemec na mňa pôsobí nevyrovnaným dojmom a dokáže vyhorieť v pozícii favorita. Horanský sa po v celku úspešnej antukovej časti presúva do halového prostredia, kde má kariérnu bilanciu 48-57, ale minulý rok porazil Miedlera, Molčana či Baldiho. Na antuke zaznamenal viditeľný progres, v Prostějove bol v štvrťfinále, porazil aj španielsky supertalent Alcaraza. Stebe je v halových podmienkach favoritom, ale nemá aktuálne takú výkonnosť, aby vyhral 2:0. Horanský vyhrá aspoň set.

Tip: Horanský vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,63

Tip KO


Challenger Hamburg – 1.kolo

Prajnesh Gunneswaran – Tobias Kamke (27.10. o 14:00)

34-ročný Kamke sa prechodom do halového prostredia výkonnostne chytil a minulý týždeň hral výborný tenis. V Ismamingu porazil Lestienna, Hanfmanna a podľahol až neskoršiemu finalistovi Van De Zandschulpovi. Na druhý deň už hral kvalifikáciu práve tu v Hamburgu, kde zvládol prechod z koberca do klasickej haly a Lenzovi povolil len 4 gemy. S kvalitným halovým hráčom Marčenkom prehral prvý set, ale dokázal otočiť a svojmu súperovi nadelil aj kanára. Včerajší deň využil na regeneráciu a dnes sa stretne s Indom Gunneswaranom. Ind má v hale negatívnu bilanciu 13-16, aj preto jeho minulotýždňové výsledky boli príjemným prekvapením. Porazil Lacka, Masura a Etcheverryho. Odohral tri náročné zápasy a v semifinále prehral s rovnakým súperom ako Kamke, ale na rozdiel od Nemca, Prajnesh neuhral ani set. Bude to náročný a možno aj dlhý zápas, ale verím skúsenejšiemu Nemcovi, ktorý disponuje výbornou formou.

Tip: Víťaz zápasu Kamke

Kurz Niké: 1,40

Tip OKMarbella challenger – 1. kolo

Federico Gaio – Nicola Kuhn (27.10. o 14:00)

Po dvoch halových tipoch sa presúvame na posledný antukový turnaj tejto sezóny v španielskej Marbelle. Kuhn je považovaný za veľký španielsky talent, ale v tejto sezóne hrá tragický. Bilancia 6-13 a po koronapauze jediný vyhratý zápas nad kariéru končiacim Istominom. Na svojom konte má prehry s Lehečkom, Horanským, Tabernerom, Broadym či Popkom. Jeho súperom bude skúsený Talian Gaio, ktorý odohral výborný turnaj v Lisabone. Porazil Kolářa, Benchetrita a Clezara a padol až s kvalitným Munarom. V tejto sezóne má skalpy Simona aj Ymera a dnes je pre mňa favoritom proti veľmi zle hrajúcemu súperovi.

Tip: Víťaz zápasu Gaio

Kurz Niké: 1,48

Tip OK

Zdroj: Niké, ts

About Roderik Pastier

Check Also

VIDEO Kovalík opäť nepresvedčivý, ale jeho cesta za obhajobou nekončí: V osemfinále bojoval viac ako 2 hodiny

MAIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále challengeru v portugalskom meste Maia. Tretí nasadený …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + eight =