Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (26.9.): Zaskočí Ruud v boji o finále favorizovaného Rusa?

Tenisové tipy (26.9.): Zaskočí Ruud v boji o finále favorizovaného Rusa?

Casper Ruud

BRATISLAVA – Aj keď v sobotu je tenisová ponuka tradične poskromnejšia, prinášame vám aj dnes inšpiráciu na niekoľko zaujímavých tipov.

ATP Hamburg – semifinále

Casper Ruud – Andrej Rublev (26.9. o 13:30)

Po semifinále v Ríme si veľký talent nórskeho tenisu Casper Ruud zahrá o finále aj na prestížnom podujatí v nemeckom Hamburgu, kde vyzve ruského favorita Andreja Rubleva. Ruud zatiaľ v Nemecku stratil jediný set v štvrťfinálovom súboji s Humbertom, ale s Pairem ani Fogninim sa príliš nezapotil, čím potvrdil skvelú aktuálnu formu. Rublev v Hamburgu túži po obhajobe minuloročného finále a po nečakanej rímskej prehre s Hurkaczom sa rozohral k dobrým výkonom. V Nemecku stratil set len s Paulom, so Sandgrenom aj Bautistom to zvládol v dvoch dejstvách. Ruud je ale veľmi kvalitný súper a v obidvoch vzájomných súbojoch s Rusom uhral set aj keď sa dvakrát radoval Rublev. Verím, že semifinále bude dramatické a minimálne ten set získa aj výborne hrajúci Nór.

Tip: Ruud vyhrá v zápase aspoň set

Kurz Niké: 1,60

Challenger Sibiu – finále

Marc-Andrea Huesler – Tomas Martin Etcheverry (26.9. o 10:00)

Po nečakane vydretom postupe do finále nad španielskym kvalifikantom si ľavoruký Švajčiar zmeria sily s rozbehnutým argentínskym súperom. Etcheverry je síce v rebríčku ATP nižšie, ale v Rumunsku predvádza skvelé výkony, keď jediný set na turnaji stratil len v úvodnom vystúpení proti Halysovi. Odvtedy ide ako dobre namazaný stroj a v štvrťfinále aj semifinále stratil v zápasoch len po tri hry. Hueslera drží výborné podanie a množstvo es, čo bude zrejme aj jeho najväčšia finálová zbraň. So Španielom síce odohral dva tajbrejky a až tri sety, ale počas duelu mal podstatne viac šancí na brejk, len ich nedokázal efektívne využívať a tak sa dosť potrápil. Verím, že aj vo finále ukáže kvalitu a aspoň ten set favoritovi určite zoberie.

Tip: Huesler vyhrá v zápase aspoň set

Kurz Niké: 1,41

Tip OK

Challenger Forli – finále

Lorenzo Musetti – Thiago Moura Monteiro (26.9. o 12:00)

Taliansko verí, že po výbornom účinkovaní v Ríme sa veľká domáca nádej Lorenzo Musetti bude na challengeri vo Forli radovať z turnajovej trofeje. V ceste ale domácemu favoritovi stojí húževnatý a dobre podávajúci Brazílčan Thiago Monteiro. Ten je výborným antukárom a ako kvalifikant vo Forli v šiestich vystúpeniach stratil len dva sety. Musetti mal v semifinále veľmi zlý začiatok, keď nevedel nájsť recept na výborne podávajúceho bombardéra Harrisa, ale po prehratom úvodnom dejstve (4:6) sa situácia otočila ale aj vďaka zdravotným problémom Juhoafričana. Ten už v ďalšom priebehu uhral len jednu hru a za stavu (6:4, 0:6 a 1:4) zápas vzdal. Musetti je finálovým favoritom ale očakávam tuhý boj a minimálne set bude patriť Brazílčanovi.

Tip: Monteiro vyhrá v zápase aspoň set