Borna Čorič
Borna Čorič (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Tenisové tipy (26.10.): Potvrdí Čorič vo Viedni rolu favorita?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba trojica tipov zo súťažných kurtov, na ktoré sa snažíme upriamiť vašu pozornosť pri výbere z dnešnej zápasovej ponuky.


ATP Viedeň – 1. kolo

Borna Čorič – Taylor Fritz (26.10. o 14:00)

Zaujímavý súboj dvoch kvalitne podávajúcich hráčov je na programe úvodného kola prestížneho halového podujatia vo Viedni, v ktorom si sily zmerajú chorvátsky favorit Borna Čorič a Američan Taylor Fritz. Chorvátovo halové ťaženie v ruskom Petrohrade skončilo až vo finále na rakete domáceho Rubleva, s ktorým Čorič prehral tiež len tesne 6:7, 4:6. V Rusku odohral prakticky všetko vyrovnané duely a okrem trojsetového semifinále s Raoničom v každom z nich odohral set do sedem. Fritz podobne ako chorvátsky favorit disponuje kvalitným podaním a v hale podáva priemerné výkony. V tejto sezóne má negatívnu bilanciu 2:3, ale petrohradská trojsetová prehra s Norriem či tesné antverpské osemfinále s Harrisom (5:7, 6:7) naznačujú, že to Čoričovi vo Viedni môže v ceste za postupom minimálne znepríjemniť. Chorvát vyhral všetky tri vzájomné súboje, ale okrem duelu na antuke obidva boli vyrovnané trojseťáky.

Tip: viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,43

Tip KO


ATP Nur Sultan – 1. kolo

Cameron Norrie – Jordan Thompson (26.10. o 12:30)

Zaujímavý súboj ponúkne britsko-austrálske meranie síl v kazašskom Nur Sultan, kde sa proti sebe postavia Cameron Norrie a Jordan Thompson. Vzájomná bilancia hovorí v prospech Norrieho (3:1), ale nikdy to nebola hladká záležitosť a porazený vždy získal set. Aj v Kazachstane očakávam urputný boj, keďže ani jeden z hráčov v hale zatiaľ nedosahuje skvelé výsledky, ale na druhej strane bojuje a solídnou hrou trápi súperov. Norrie dokonca vyradil v Petrohrade po trojsetových ťahákoch favorizovanú dvojicu Fritz a Kecmanovič, v Antverpách vyradil prekvapivo Ruusuvuoriho a len tesne skončil na rakete Raonič (5:7, 6:7). Thompson s Novakom a Simonom neuhral v halovom prostredí ani set, ale to sú mimoriadne kvalitní súperi a očakávam, že proti Britovi môže konečne uspieť aj v nejakom tom sete, určite by mal Norrieho minimálne potrápiť.

Tip: viac ako 20,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,53

Tip OKMarbella challenger – 1. kolo

Bernabe Zapata Miralles – Tommy Robredo (26.10. o 11:00)

Španielske derby prinesie hneď úvodné kolo challengerového podujatia v španielskom mestečku Marbella. Favoritom je o 15 rokov mladší Bernabe Zapata Miralles, ktorý by si podľa papierových predpokladov mal s veteránom Robredom poradiť. Ten sa vo veku 38 rokov už evidentne na kurtoch trápi, v tejto sezóne na obľúbenej antuke vyhral zatiaľ len dva z ôsmich zápasov a uplynulé dva roky v Marbelle nikdy cez úvodné kolo neprešiel. Miralles s bilanciou 26 výhier a 12 prehier je na antuke ako ryba vo vode a v Marbelle chce obhájiť aspoň minuloročné druhé kolo, v ktorom musel Pedro Martínezovi vzdať.

Tip: Zapata Miralles víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,39

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Kovalík opäť nepresvedčivý, ale jeho cesta za obhajobou nekončí: V osemfinále bojoval viac ako 2 hodiny

MAIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do štvrťfinále challengeru v portugalskom meste Maia. Tretí nasadený …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four − 3 =