Lukáš Rosol
Lukáš Rosol (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Tenisové tipy (26.1.): Dvojica súbojov z Quimperu a španielske derby v Antalyi

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérských odporúčaní, po ktoré sme si opäť zašli do francúzskeho Quimperu a tiež do tureckej Antalye.


Challenger Quimper – 1.kolo

Mathias Bourque – Lukáš Rosol (26.1. o 12:00)

Náročný vstup do halového podujatia vo francúzskom Quimperi čaká na českého zástupcu Lukáša Rosola, ktorý vyzve domáceho tenistu Mathiasa Bourqueho. Aj keď sa Francúz v rebríčku ATP nachádza o 18 miest nižšie ako jeho český súper, na domácej pôde je favoritom. Bourque tu vlani aj predvlani dokráčal až do semifinále a hala je uňho pomerne obľúbeným povrchom. Keď sa pozrieme na jeho tri doterajšie tohtosezónne vystúpenia, vždy to bol poriadny boj. S Escobedom, Rolom aj Van De Zandschulpom absolvoval po jednom tajbrejku a zápasy to boli pomerne tesné. Teraz ho čaká tiež v hale kvalitný ROsol, ktorý sa už stihol rozohrať aj v hale a tri zo štyroch zápasov v tejto sezóne odohral až na tri sety. Veľký český bojovník v troch zo štyroch duelov tiež absolvoval tajbrejk, ktorý pri rýchlosti povrchu možno očakávať aj v Quimperi. Myslím, že duel rozhodne až tretí set a bude to nesmierne vyrovnaný zápas tak ako aj ich jediný doterajší vzájomný súboj v bratislavskej hale v roku 2019, ktorý ovládol český tenista (6:4, 7:6).

Tip: Viac ako 23,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,93

Tip KO


Challenger Quimper – 1.kolo

Maxime Janvier – Brandon Nakashima (26.1. o 16:00)

Ďalším zaujímavým súbojom z francúzskeho challengeru bude duel opäť domáceho zástupcu Maximeho Janviera a amerického favorita a veľkého talentu Brandona Nakashimu. Ten zatiaľ v tejto sezóne absolvoval tri zápasy a vo všetkých troch prípadoch išlo o veľkú trojsetovú bitku. Na rozdiel od domáceho zástupcu už absolvoval aj dva zápasy v hale, ale Janvier na úvod sezóny ukázal, že je nebezpečným súperom. Francúz ako nefavorit porazil v kvalifikácii na Australian Open v troch setoch Rosola a až v troch setoch následne podľahol favorizovanému Barreremu. V jedinom vzájomnom súboji s americkým talentom síce Janvier prehral bez zisku setu (6:7, 3:6), ale v žiadnom prípade nešlo o hladký triumf favorita. Ten neočakávam ani teraz, dosť verím Francúzovi, že by mohol uhrať v zápase aj set a odporúčam stávku na vyšší počet gemov.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,75

Tip KOChallenger Antalya – 1.kolo

Jaume Munar – Carlos Taberner (26.1. o 17:40)

Španielske derby nás dnes čaká na antukovom podujatí v tureckej Antalyi, kde na seba narazia favorizovaný Jaume Munar a Carlos Taberner. Keď sa pozrieme na bilanciu vzájomných súbojov, je vzácne vyrovnaná (2:2) a aj keď Munarove výhry boli hladké a dvojsetové, pre favorita pôjde vôbec o prvé tohtosezónne vystúpenie. Aj Taberner síce súťažnú antuku okúsi v tomto roku po prvýkrát, ale celkovo už má za sebou štyri zápasy. Antuka je povrchom s množstvom brejkov a očakávam, že Španieli podajú tradične bojovné výkony a dočkáme sa vyrovnaného zápasu. Očakávam tri sety a drámu až do konca.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,77

Preložené

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Famózny obrat Kovalíka v Córdobe: Aj napriek skratu v prvom sete, dokázal v dramatickej koncovke uspieť

CÓRDOBA – Slovenský tenista Jozef Kovalík zvládol dramatickú koncovku v osemfinálovom zápase na ATP turnaji …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + nine =