Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (24.10.): Poradí si Gombos s previnilcom Basilašvilim?

Tenisové tipy (24.10.): Poradí si Gombos s previnilcom Basilašvilim?

Nikoloz Basilašvili

BRATISLAVA – Dnes budeme našu pozornosť upriamovať predovšetkým do Viedne, kde sa predstaví slovenský tenista Gombos. Okrem neho veríme aj Edmundovi a zanalyzovali sme aj zápas Sinnera so Zverevom.

ATP Viedeň – kvalifikácia

Nikoloz Basilašvili – Norbert Gombos (24.10. o 13:00)

Gruzínsky tenista Basilašvili nezažíva úspešne obdobie či už v tenise alebo v osobnom živote. V máji ho obvinili z domáceho násilia a po koronapauze nedokázal vyhrať ani jeden zo šiestich zápasov, kde neuhral dokonca ani set. V aktuálnej sezóne má bilanciu 4-13 a nečakám od neho už žiadne zázraky vo zvyšku sezóny, keďže neustále musí riešiť osobné problémy. V najbližšej dobe ho čaká súd, ktorý má rozhodnúť o jeho vzatí do väzby. Gombos po výbornom vystúpení na Roland Garros sklamal minulý týždeň slovenských fanúšikov, keď prehral proti Nagalovi ako veľký favorit. Dnes bude mať šancu na reparát a o motiváciu musí mať postarané. Turnaj kategórie ATP 500 je vždy veľkým lákadlom. Tento tip je na rakete nášho tenistu a ak limituje slabé chvíle v zápase, postúpi.

Tip: Víťaz zápasu Gombos

Kurz Niké: 1,41

TIP OK

Kyle Edmund – Jason Jung (24.10. o 17:00)

Tento tip bude predovšetkým proti Jungovi, ktorý ešte včera hral zápas v tureckom Istanbule a o 24 hodín neskôr už musí čeliť kvalitnému Edmundovi. Svoj zápas proti Bonzimu dohral až o 16-tej hodine a následne ho čakal presun do Viedne, kde mu na tréning a aklimatizáciu nezostane veľa času. Prechod z hardu do halového prostredia mu tiež na pohode nepridá. Zatiaľ čo na harde odohral cez 400 zápasov, v hale má odohraných 80 zápasov. Proti nemu sa postaví Brit Edmund, ktorý má v aktuálnej sezóne v halovom prostredí bilanciu 9-3 a po dvoch nepodarených turnajoch v Kolíne mu bude dnes stáť v ceste hrateľný súper, s ktorým by si mal poradiť a postúpiť do ďalšieho kvalifikačného kola.

Tip: Víťaz zápasu Edmund

Kurz Niké: 1,38

TIP KO

ATP Kolín – semifinále

Alexander Zverev – Jannik Sinner (24.10. o 19:00)

V semifinálovom zápase medzi domácim Zverevom a talianskou hviezdou Sinnerom nás čaká veľmi zaujímavý a vyrovnaný súboj. Nemec vyhral prvý podnik v Kolíne, kde stratil set len s Harrisom. Na druhom turnaji však musel ísť do trojsetových zápasov aj s Millmanom či Mannarinom. Sinner si v prvých dvoch kolách ľahko poradil s Duckworthom aj s Herbertom, keď dokopy stratil len 7 gemov. Vo včerajšom zápase proti Simonovi prehral druhý set s nepopulárnym “kanárom”, ale dokázal sa oklepať a postúpil cez nepríjemného Francúza. Obaja hráči dokážu mať v zápasoch slabšie chvíle, a preto stávka na vyšší počet gemov v zápase sa zdá medzi týmito dvomi tenistami ako najracionálnejšia.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 20,5