Nicolás Kicker (Foto: TASR)

Tenisové tipy (23.2.): Ovplyvňoval zápasy, teraz sa po troch rokoch vracia na kurty, ako si bude počínať?

BRATISLAVA – Našu dnešnú pozornosť upriamuje do argentínskej Córdoby a francúzskeho Montpellier, kde sa po konci Australian Open rozbehli turnaje kategórie 250.


ATP Córdoba – 1. kolo

Hugo Dellien – Marco Cecchinato (23.2. o 18:30)

V prvom kole je na programe súboj dvoch kvalitných antukárov, ktorí sa prezentujú typickým antukovým tenisom. Obaja hráči si dokážu počkať na chyby svojich súperov, ale Dellien je hráčom, ktorý sa nebojí zariskovať a má kvalitný forhend. Minulý týždeň štartoval na turnaji v Concepción, kde vypadol až s bývalou juniorskou jednotkou Baezom, ktorý ovládol celý turnaj. Jeho taliansky súper zatiaľ v tomto roku čaká na svoju prvú výhru, ale tie by mohli prichádzať s pribúdajúcimi antukovými turnajmi. Cecchinato mal minulý rok na antuke 22-11, na Roland Garros bol až v treťom kole. V tomto zápase je favoritom práve taliansky tenista, ale Dellien nepredá kožu lacno a očakávam vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,85

Tip OK


ATP Montpellier – 1. kolo

Lucas Pouille – Benjamin Bonzi (23.2. o 13:00)

Súboj dvoch krajanov s rozdielnymi formami. Bonzi vstúpil do sezóny ako víchor, odohral už 19 zápasov s bilanciou 14-5. V Istanbule bol vo finále, pripísal si na svoje konto aj triumf z Potchefstroomu. Pouille sa po zranení lakťa postupne vracia do prevádzkovej teploty, ale doposiaľ to z jeho strany nie je ono. Na challengeroch prehral s Horanským a Kamkem, čo sú tenisti, ktorí nedosahujú kvalít Bonziho. V Montpellieri sa však Pouillemu darí, v roku 2018 tu dokázal triumfovať. Povrch v tejto hale je značne rýchly, hráči s dobrým servisom tu majú veľkú výhodu a obaja Francúzi majú kvalitné podanie. V tomto zápase by sme mali byť svedkami vyššieho počtu gemov aj napriek tomu, že Bonzi je miernym favoritom.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,82

Tip KOATP Córdoba – 1. kolo

Facundo Bagnis – Nicolás Kicker (23.2. o 20:00)

Meno Nicolasa Kickera je pre väčšinu tenisových fanúšikov dobre známe. Ten bol v roku 2018 obvinený z ovplyvňovania zápasov, k čomu sa aj verejne priznal. Dostal trojročný zákaz činnosti, ktorý mu vypršal a opäť môže štartovať na turnajoch. Tu v Córdobe mu organizátori udelili divokú kartu. Jeho súperom bude Bagnis, ktorý je rozohraný z trojkolovej kvalifikácie, kde postupne zdolal Tiranteho, Collariniho aj Sakamota. Facundo je kvalitným antukárom, ktorý je pevne usadený v druhej stovke a na challengeroch patrí k tomu lepšiemu. Tento zápas bude na jeho rakete, Kicker je tri roky bez zápasovej praxe a to sa musí v jeho prvých zápasoch značne prejaviť. Dnes by nemal vyhrať ani set.

Tip: Kicker neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,79

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Félix Auger Aliassime

VIDEO Kanadský talent už aj pod vedením strýka Rafu: Kouč Augera-Aliassimeho odhalil, prečo práve Toni Nadal

MONTE CARLO – Veľký talent kanadského tenisu Félix Auger-Aliassime pred prestížnym podujatím zo série Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − seven =