Daniil Medvedev, Dominic Thiem
Daniil Medvedev verzus Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Tenisové tipy (22.11.): Premožiteľ Nadala či Djokoviča? Kto ovládne Turnaj majstrov?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérskych odporúčaní. Okrem finálového súboja na Turnaji majstrov sme sa pozreli aj na finálové súboje dvojice challengerových podujatí.


Turnaj majstrov – finále

Daniil Medvedev – Dominic Thiem (22.11. o 19:00)

Daniil Medvedev a Dominic Thiem si to v londýnskej O2 aréne rozdajú o prestížnu trofej. Obidvaja talentovaní hráči v boji o finále vyradili tenisových velikánov a finále tak ponúkne zaujímavý duel nastupujúcej generácie. V tom by mal mať navrch ruský bombardér, ktorého hra je o čosi rýchlejšia a povrch mu sedí o čosi viac. Kým súboj Noleho s Thiemom bol skôr prehadzovaním na druhú stratnu, Medvedev s Rafom bojoval v naozaj pekných behacích výmenách a podľa môjho názoru mal vyššie parametre ako prvé semifinále. Aj keď Rus zrejme nepodal svoj top výkon a proti Thiemovi má negatívnu bilanciu 1:3, väčšie šance na úspech dávam vo finále jemu. Na US Open v boji o finále vyhral síce Thiem 3:0 na sety, ale dva z nich vyhral len po dramatických tajbrejkoch. Dnes to vidím opäť na drámu a tak sa mi tu najviac pozdáva overový tip.

Tip: viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,49

Tip OK


Challenger Ortisei – finále

Antoine Hoang – Iľja Ivaška (22.11. o 11:00)

O titul na challengerovom podujatí v talianskom Ortisei dnes zabojuje dvojica nasadených hráčov: turnajová päťka Antoine Hoang a trojka Iľja Ivaška. Bielorus, ktorý ovládol jediný vzájomný súboj pred dvomi rokmi na halovom podujatí v Antverpách bez straty setu, je veľkým favoritom aj v Ortisei. Po triumfe v Istanbule a semifinále v Eckentali útočí Bielorus na ďalšiu turnajovú trofej. Skvele podávajúci Ivaška zvládol všetky štyri zápasy v Taliansku bez straty jediného setu i keď trikrát sa radoval až po tajbrejku. Francúz, ktorý má v hale tiež obrovskú kvalitu, až v troch vystúpeniach stratil set a bude mať teda vo finále zrejme menej fyzických síl ako bieloruský favorit. Očakávam, že Ivaška potvrdí suverenitu a na talianskom challengeri vybojuje turnajovú trofej.

Tip: Ivaška víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,37

Tip OKChallenger Orlando – finále

Brandon Nakashima – Prajnesh Gunneswaran (22.11. o 16:00)

O challengerový titul si to v americkom Orlande rozdajú domáci 19-ročný supertalent Brandon Nakashima a indický súper Prajnesh Gunneswaran. Nakashima na ceste do finále nestratil ani jediný set a drvivý semifinálový triumf s domácim Kruegerom (6:1, 6:3) potvrdil, že v Orlande hrá naozaj v skvelej pohode a forme. Ani turnajová štvorka z Indie ale na tom nie je zle, Gunneswaran sa potrápil len v osemfinálovom súboji s Wuom, ktorý vyhral prvý set ale Ind po zisku druhého a brejku v tom treťom postúpil po vzdaní sa súpera. V semifinále tiež bez straty setu pokoril domáceho Eubanksa a vyzerá, že je tiež vo forme. Očakávam ale, že domáca pôda bude hnať mladého favorita vpred a veľkú šancu na challengerový titul si ujsť nenechá.

Tip: Gunneswaran v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,67

Tip OKZdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Teimuraz Gabašvili

Tenisové tipy (30.11.): Zvládne veľký český favorit odpisovaného ruského veterána?

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať trojica tipérskych odporúčaní, po ktoré sme si zašli na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + 7 =