David Goffin
David Goffin (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Tenisové tipy (22.10.): Ako si po prekonaní koronavírusu poradí Goffin s húževnatým súperom?

BRATISLAVA- Aj dnešný deň prichádzame s tradičnými tipérskymi odporúčaniami. Dnes sme si vybrali trojlístok tipov z turnaja v Antverpách.


ATP Antverpy – osemfinále

David Goffin – Marcos Giron (22.10. o 20:00)

Goffin sa po prekonaní koronavírusu vracia do súťažného diania a hneď na domácom turnaji v Antverpách. Minulý rok tu prehral hneď v úvodnom kole s Humbertom a bude sa pokúšať o reparát. Naposledy vypadol až prekvapivo ľahko na Roland Garros s výborne hrajúcim Sinnerom. S aktuálnou bilanciou v tejto sezóne, ktorá činí 17 výhier a 14 porážok nemôže byť spokojný. Jeho súperom bude 27- ročný Giron, ktorý hráva ATP turnaje len sporadicky. V Belgicku prešiel kvalifikáciou a v prvom kole porazil aj priemerného Nardiho. V hale má bilanciu počas celej kariéry 34-28. V dnešnom zápase je Goffin jasným favoritom a mal by si postrážiť postup do ďalšieho kola.

Tip: Víťaz zápasu Goffin

Kurz Niké: 1,32


ATP Antverpy štvorhra – štvrťfinále

Sander Gillé/Joran Vliegen – Daniel Evans/Cameron Norrie (22.10. o 16:30)

Vo štvrťfinálovom zápase štvorhry v belgických Antverpách sa stretne domáci pár Gillé/Vliegen s britským párom Evans/Norrie. Belgičania sú v rebríčku v najlepšej päťdesiatke a minulý rok tu vypadli až v semifinále. Evans s Norriem sú priemerní deblisti v druhej stovke svetového rebríčku. Briti spolu odohrali dovedna len 5 zápasov a zohratosť by mala byť na strane domáceho páru. Norrieho dnes navyše čaká zápas v dvojhre, kde bude určite upriamovať pozornosť proti Raoničovi. Skúsenejší a kvalitnejší pár by dnes mal postúpiť do ďalšieho kola.

Tip: Víťaz zápasu Gillé/Vliegen

Kurz Niké: 1,35

TIP OKATP Antverpy – osemfinále

Taylor Fritz – Lloyd Harris (22.10. o 14:00)

V osemfinále turnaja v Antverpách sa stretnú dvaja hráči s výborným servisom. Harris má výbornú formu, minulý týždeň v Kolíne skončil až v semifinále na rakete neskoršieho víťaza Zvereva. V Belgicku o 2 dni neskôr musel prejsť kvalifikáciou a následne v prvom kole nedal žiadnu šancu Moutetovi, ktorého zdolal poľahky 2:0. V zápase čelil dvom brejkbalom, prišiel si o svoj servis len jedenkrát a nastrieľal 7 es. Fritz porazil v prvom kole „bombardéra“ Opelku, keď po prvom servise stratil len 5 loptičiek a nasúkal až 10 es. V auguste sa odohral jediný vzájomný zápas medzi týmito tenistami, ktorý vyhral ľahko 2:0 Fritz. Dnes očakávam vyrovnaný zápas s väčším počtom gemov, preto som zvolil stávku na overový počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,49

TIP OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (4.12.): Postúpi chorvátsky talent už do semifinále?

BRATISLAVA – Aj posledný pracovný deň v týždni sme si pre vás pripravili tradičné tipérske …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 1 =