Diego Sebastian Schwartzman
Diego Sebastian Schwartzman (Foto: TASR/AP - Alfredo Falcone)

Tenisové tipy (20.9.): Nadviaže Schwartzman v Ríme na triumf s Nadalom a ktorá z Češiek si zahrá finále?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre naše tradičné tipy zašli do Ríma, kde tak u mužov ako aj žien bude bojovať už o veľké finále.


ATP Rím – semifinále

Denis Shapovalov – Diego Sebastian Schwartzman (20.9. o 19:00)

Malý veľký Diego to dokázal! Na desiaty pokus zdolal vo vzájomnom súboji antukového kráľa Rafaela Nadala a potvrdil, že na najpomalšom povrchu stále patrí medzi svetovú elitu. Namotitovaný Argentínčan, ktorý už v Ríme obhájil minuloročné semifinále, si v boji o finále zmeria sily s Kanaďanom Shapovalovom. Ten prekvapivo v Ríme vyhral všetky štyri doterajšie duely, pretože na antuke nepatrí medzi top hráčov a jasne uprednosťnuje rýchlejšie povrchy. Ak Schwartzman zahrá to čo proti Nadalovi, tak by o postupujúcom z tohto duelu nemalo byť pochýb. 

Tip: Schwartzman víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,63

Tip OK
WTA Rím – semifinále

Simona Halepová – Garbine Muguruzová (20.9. o 12:00)

Súboj na antuke dvoch v tejto sezóne neporazených hráčok prinesie prvý semifinálový súboj žien v Ríme. V ňom aktuálna svetová dvojka Simona Halepová vyzve španielsku súperku Garbine Muguruzovú. Španielka včera po boji vyradila finalistku tohtoročného US Open Azarenkovú, ale takmer dva a pol hodinový boj ju stál množstvo síl. V Ríme už španielska hráčka stratila dva sety, Halepová stále ani jeden a včera jej štvrťfinále trvalo kvôli skreču súperky len 49 minút. Očakávam, že Rumunka bude mať v boji o finále viac síl a potvrdí, že v dvoch antukových vzájomných súbojoch bola vždy úspešnejšia ako Španielka. 

Tip: Halepová víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,44

Tip OK
WTA Rím – semifinále

Markéta Vondroušová – Karolína Plíšková (20.9. o 16:00)

Favoritkou českého semifinále je dvojka podujatia Karolína Plíšková, ktorá má viac skúseností a aj jediný vzájomný súboj českých súperiek skončil jej triumfom. Včera síce s Mertensovou stratila set, ale to bol vôbec prvý na prestížnom podujatí na rímskej antuke. Vondroušová prekvapila senzačným triumfom nad favorizovanou Svitolinovou, ktorú z turnaja vyprevadila nepopulárnym kanárom. Proti skúsenej svetovej štvorke jej ale väčšie šance na úspech nedávam a tipujem triumf Plíškovej. 

Tip: Plíšková víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,60

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Alexander Zverev

V 23 rokoch bude otcom: Zverev sa vyjadril k bitiu expartnerky aj neplánovánemu dieťaťu

HAMBURG – Nemecký tenista Alexander Zverev bude otcom. Novinu sám potvrdil vo štvrtok večer prostredníctvom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − 9 =