Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (20.11.): Zvládne Djokovič na Turnaji majstrov boj o semifinále?

Tenisové tipy (20.11.): Zvládne Djokovič na Turnaji majstrov boj o semifinále?

Novak Djokovič

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičné trio tipérskych odporúčaní. Po tipy sme si tentokrát okrem Londýna zašli aj do Ekvádoru a Talianska.

Turnaj majstrov – 3. kolo

Novak Djokovič – Alexander Zverev (20.11. o 15:00)

Po svetovej dvojke Nadalovi v zápase o všetko zabojuje aj Novak Djokovič, ktorý v priamom súboji o semifinále vyzve nemeckého súpera Zvereva. Aj keď nemožno očakávať jednoduchý zápas, svetová jednotka je obrovským favoritom, veď Nole kráča za jasným cieľom – ovládnuť Turnaj majstrov a vyrovnať rekord Federera v počte prvenstiev. Zápas s Medvedevom síce Nolemu príliš nevyšiel, ale očakávam, že v súboji o všetko pôjde na maximum. Zverev po dvojsetovej prehre stratil set aj s nevýrazným Schwartzmanom a zdá sa, že po triumfoch v Kolíne nad Rýnom a tiež parížskom finále už nemá v Londýne až toľko síl. Verím, že aj keď to nebude jednoduché tak Noleho nasadenie, chtíč a vytrvalosť budú sláviť úspech a tipujem tu triumf favorita.

Tip: Djokovič víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,37

Tip OK

Challenger Guayaquil – štvrťfinále

Pedro Sousa – Roberto Carballes Baena (20.11. o 16:00)

Už o semifinále zabojujú v ekvádorskom Guayaquil dvaja výborní antukári: portugalský tenista Pedro Sousa a favorizovaný Španiel Carballes Baena. Obidvaja hráči sú vyslovene antukovými špecialistami a boj o semifinále tak sľubuje zaujímavý duel. Baena ešte v Ekvádore nestratil ani set, keď v prvom kole mu Casanova vzdal za nepriaznivého stavu 0:5 v úvodnom sete a následne dvakrát 6:4 pokoril Oliva. Sousa sa v obidvoch vystúpeniach so súpermi poriadne vytrápil, keď hladko stratil úvodné sety a musel zápasy ako favorit otáčať. Očakávam, že v boji o semifinále bude mať menej síl a Španiel v prvom vzájomnom meraní síl naplní rolu favorita.

Tip: Carballes Baena víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,59

Tip OK

Challenger Ortisei – štvrťfinále

Alexandre Muller – Iľja Marčenko (20.11. o 11:00)

V talianskom Ortisei sa pomaly ale isto schyľuje do tuhého a v jedinom štvrťfinálovom dueli dvoch nenasadených hráčov si to rozdajú Alexandre Muller a ukrajinský favorit Iľja Marčenko. Ukrajinec po presvedčivom triumfe s kvalitným Ofnerom v druhom kole nehral, pretože Grenier ešte pred zápasom odstúpil a tak v talianskej hale absolvoval len dva sety a je úplne čerstvý. Muller, ktorý v tejto sezóne zatiaľ v hale odohral len tri zápasy a je na tomto povrchu podstatne menej skúsenejší ako Marčenko, prekvapivo vyradil Učijamu, ale následne sa v troch setoch vytrápil s Clarkem. Zápas s dvomi tajbrejkami odobral Mullerovi veľké množstvo fyzických síl a v boji o semifinále viac verím Marčenkovi.

Tip: Marčenko víťaz zápasu