Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (20.10.): Nadviaže taliansky supertalent na formu z Roland Garros?

BRATISLAVA – Ani dnes nebudú chýbať naše tradičné tipérske odporúčania.

ATP Antverpy – 1. kolo

Corentin Moutet – Lloyd Harris (20.10. o 15:30)

Pre Mouteta pôjde o prvý zápas v halovom prostredí a Francúz rozhodne nedisponuje aktuálne dobrou formou. Ešte minulý týždeň hral na antuke v Taliansku, kde dostal aj nepopulárneho “kanára” proti Ramosovi. Na prípravu v hale mal približne 3-4 dni, zatiaľ čo jeho súper sa cíti v hale ako ryba vo vode. Harris minulý týždeň v Kolíne skončil až vo štvrťfinále na rakete Zvereva, ktorému dokázal uchmatnúť set. O 2 dni neskôr už musel hrať kvalifikáciu, ktorú zvládol bez straty setu. Disponuje výborným servisom, zatiaľ čo jeho 175 centimetrov vysoký súper nemá podanie ako dominantnú zbraň. V dnešnom zápase by mala rozhodnúť väčšia aklimatizácia Harrisa, ktorému halové podmienky sedia.

Tip: Víťaz zápasu Harris

Kurz Niké: 1,56

Tip OK

Kei Nišikori – Pablo Andújar (20.10. o 14:00)

Japonec nie je po zranení v optimálnej hernej pohode, zo šiestich zápasov vyhral len dvakrát, ale dnes bude mať prijateľného súpera na ľahký postup do druhého kola. Andújar a rýchly halový povrch spolu nejdú dokopy, negatívna bilancia 27-39 hovorí za všetko. Minulý týždeň hral 34-ročný Španiel na antuke v Sardínii a na presun a aklimatizáciu nemal veľa času. Všetky tri vzájomné zápasy skončili dvojsetovou výhrou Nišikoriho a myslím, že dnes tomu nebude inak.

Tip: Nišikori vyhrá 2:0 na sety

Kurz Niké: 1,44

Zrušené

ATP Kolín nad Rýnom 2 – 1. kolo

Jannik Sinner – James Duckworth (20.10. o 18:00)

O favoritovi tohto zápasu netreba pochybovať. Sinner ukázal, že Taliansku sa rodí hráč svetových kvalít a dva vyrovnané seti proti Nadalovi sú tomu jasným dôkazom. Taliansky mladík dokáže zahrať na akomkoľvek povrchu, ale halové prostredie mu je najbližšie. Minulý rok mal v hale bilanciu 31-7 a dnes ho čaká prijateľný súper. Duckworth bol hráč s veľkým potenciálom, ale aj jeho zabrzdili zdravotné peripetie, ktoré mu nedovolili prekročiť svoj tieň. V Petrohrade prehral s Chačanovom 2:0, následne v Kolíne porazil staršieho zo Zverevovcov len 2:1 a podľahol Novakovi 2:0. V hale to má za celú kariéru 23-15 a dnes bude podľa môjho názoru ťahať za kratší koniec.

Tip: Sinner vyhrá 2:0 na sety