Tallon Griekspoor, Istanbul Challenger
Tallon Griekspoor (Foto: Twitter/TEDSporKulubu)

Tenisové tipy (20.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame do vašej pozornosti.


Challenger Istanbul – 1.kolo

Facundo Bagnis – Zhizhen Zhang (20.1. o 9:20)

Úvodné vystúpenie na halovom podujatí v Istanbule čaká na nasadenú štvorku Facunda Bagnisa, ktorý vo svojej bohatej kariére naposledy v hale hral ešte v roku 2008 a aj to v dvoch tajbrejkoch podľahol Lindstromovi. Odvtedy dlhé roky neodohral v hale ani jediné stretnutie a aj na klasickom harde len minimum, drvivú väčšinu zápasov odohral typický antukár na svojom najobľúbenejšom pomalom povrchu. Ani Číňan Zhang nie je milovníkom halového prostredia, ale na klasickom harde sa mu hrá podstatne lepšie ako súperovi a je to jeho dominantný povrch. Zaujal ma v kvalifikácii na Australian Open, kde v dvoch setoch zdolal favorizovaného a veľmi skúseného Donského (7:5, 6:3) a následne dokázal uhrať set aj s rozbehnutým Torpegaardom. Aj keď pre oboch je to po dlhom čase halová premiéra, Číňan hral v hale aj v roku 2019 v Istanbule je pre mňa proti čistokrvnému antukárovi jasným favoritom.

Tip: Bagnis v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 1,91

Tip KO


Challenger Istanbul – osemfinále

Go Soeda – Tallon Griekspoor (20.1. o 9:20)

Zaujímavý boj o štvrťfinále v Istanbule prinesie duel Japonca Soedu s holandským servismanom Griekspoorom. V prvom vystúpení v Istanbule ani jeden z hráčov nestratil set a aj keď je Holanďan favoritom neočakávam, že to bude mať také jednoduché. V prvom vzájomnom súboji očakávam tuhý boj a malý počet brejkov, dosť reálny je tu podľa môjho názoru aj tajbrejk, ktorý je častým hlavne u dobre podávajúceho Holanďana. Soeda je ale vyššie v rebríčku, v kvalifikácii na Australian Open zobral set aj favorizovanému Cressymu a v Istanbule rozhodne kožu nepredá len tak lacno. Pozdáva sa mi tu stávka na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,78

Tip OKChallenger Istanbul – osemfinále

Joao Menezes – Ergi Kirkin (20.1. o 10:40)

Po vyradení veterána Lorenziho sa domáca nádej Kirkin pokúsi o ďalší cenný skalp, keď v boji o štvrťfinále narazí na favorizovaného Menezesa. Ten zatiaľ jasne ukazuje, že mu to ide aj na rýchlejšom povrchu ako antuka, keď v troch vystúpeniach v Istanbule zatiaľ nestratil ani set. Treba ale povedať, že miestny osemfinalista z roku 2018 vo všetkých troch dueloch úvodný set vybojoval až v tajbrejku. Aj v dvoch vystúpeniach v kvalifikácii na Australian Open odohral dva trojsetové zápasy a v obidvoch z nich bol jeden tajbrejk, čize všetkých jeho päť tohtosezónnych duelov prinieslo tajbrejk, ktorý je reálny aj proti domácemu Kirkinovi. Ten na úvod s matadorom Lorenzim stratil len šesť hier a minimálne ten servis si od úvodu bude držať aj s brazílskym favoritom.

Tip: viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,85

Tip KO


Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Dominika Cibulková, Maldivy, Rodinná dovolenka

FOTO Cibulková opäť dráždi fanúšikov: Oslava výročia pri ôsmej návšteve dovolenkového raja

BRATISLAVA – Niekdajšia slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková (31) opäť dráždi fanúšikov. Kým väčšina z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 2 =