Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (19.9.): Ďalší hladký triumf Nadala?

Tenisové tipy (19.9.): Ďalší hladký triumf Nadala?

Rafael Nadal

BRATISLAVA – Aj dnes je zdrojom vybraných tipov prestížne podujatie v Ríme, kde sú na programe v mužsom aj ženskom pavúku už štvrťfinálové súboje.

ATP Rím – štvrťfinále

Denis Shapovalov – Grigor Dimitrov (19.9. o 18:00)

Večerný duel prinesie súboj Kanaďana Shapovalova s Bulharom Dimitrovom, ktorý nemá výraznejšieho favorita. Obidvaja tenisti zatiaľ stratili na prestížnom podujatí jediný set a to v poslednom osemfinálovom súboji. Kanaďan tak vyhral všetky tri tohtoročné zápasy na antukovom povrchu, Dimitrov má bilanciu 4:3, ale v jeho prospech hovorí bilancia vzájomných zápasov. Shapovalov v dvoch vystúpeniach proti Bulharovi neuhral ani set a v Ríme to bude určite poriadna dráma. Očakávam trojsetový zápas a víťaza sa neodvážim tipovať.

Tip: Dimitrov vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,32

Tip OK

Diego Sebastian Schwartzman – Rafael Nadal (19.9. o 20:30)

Hlavným zápasom dnešného dňa bude určite súboj dvoch kvalitných antukárov – Argentínčana Schwartzmana a obhajcu vlaňajšieho prvenstva a najväčšieho favorita turnaja Rafaela Nadala. Španielsky antukový kráľ pôsobí v Ríme zatiaľ absolútne suverénnym dojmom, keď po dvoch stratených gemoch v úvodnom kole v tom druhom stratil včera s Lajovičom tiež len štyri hry. Naopak inak kvalitný antukár Schwartzman sa zatiaľ na obľúbenom povrchu trápi a stále to nie je ono. Turnajová osmička po vydretom triumfe s Millmanom včera otočila súboj s Hurkaczom, ale nebola to teda žiadna sláva v podaní malého veľkého Argentínčana. Ten s Nadalom prehral všetkých deväť vzájomných súbojov, ale v pamäti tenisových fanúšikov zostáva súboj z Roland Garros 2018, kde Rafu poriadne trápil, dokonca vyhral prvý set, ale následné prerušenie dažďom vyviedlo Diega z tempa a Nadal sa okamžite dostal na koňa a súpera prevalcoval. V Ríme nečakám žiadnu drámu, ale hladký postup Nadala, ktorý si ide po titul.

Tip: menej ako 17,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,54

Tip KO

WTA Rím – štvrťfinále

Markéta Vondroušová – Jelina Svitolinová (19.9. o 15:30)

Ľavoruká česká tenistka Markéta Vondroušová sa včera poriadne zapotila, keď po prehratom úvodnom dejstve 1:6 musela otáčať súboj s Hercogovou. Tú napokon Češka v trojsetovej dráme udolala, ale len v tajbrejku rozhodujúceho setu, čo jej pred náročným štvrťfinálovým bojom určite odobralo značné množstvo síl. O semifinále Češka zabojuje s favorizovanou Svitolinovou, ktorá v rokoch 2017 aj 2018 ovládla prestížne rímske podujatie. Vlani síce skončila na rakete Azarenkovej už v druhom kole, ale v tomto roku je opäť v skvelej forme. Aktuálna svetová šestka proti ruským súperkám Pavljučenkovovej a Kuznecovovej nestratila ani set a pre mňa je proti unavenejšej českej súperke jasnou favoritkou. V prospech Ukrajinky hovorí aj vzájomná bilancia, keď Češka neuspela ani v jednom z doterajších troch vzájomných meraní síl.

Tip: Svitolinová víťazka zápasu