Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (19.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

Tenisové tipy (19.1.): Trojlístok zaujímavých analýz z Istanbulu

Arthur Rinderknech, Istanbul Challenger

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tradičné trio tipérskych odporúčaní, ktoré uvádzame do vašej pozornosti.

Challenger Istanbul – 1.kolo

Jay Clarke – Federico Gaio (19.1. o 12:15)

Úvodné kolo challengerového podujatia v Istanbule proti sebe postaví favorizovaného britského tenistu Jaya Clarkeho a zatiaľ nevýrazného Taliana Federica Gaia. Gaiovi vstup do sezóny absolútne nevyšiel, keď v kvalifikácii na Australian Open uhral s Francúzom Mullerom len dve hry. Clarke ale taktiež s Wuom nezískal ani set (2:6, 4:6) a aj keď je miernym kurzovým favoritom v rebríčku ATP je o 55 priečok nižšie ako jeho taliansky súper. Ťažko po tak málo odohratých zápasoch tipovať víťaza, ale Clarke začal v Istanbule vydretými trojsetovými výhrami nad Jazirim aj Istominom, keď s veteránmi vždy prvé dejstvo získal v tajbrejku, druhé hladko prehral a v treťom musel bojovať o triumf. V roku 2017 na seba narazili v jedinom vzájomnom súboji vo finále podujatia Futures, kde na antuke zvíťazil Talian v dvoch setoch 6:2, 7:5. Ani jednému z tenistov halové prostredie príliš nesedí, ale Gaio vie zapodávať a určite bude Britovi klásť tuhý odpor, takže najviac sa mi tu pozdáva stávka na over.

Tip: Viac ako 21,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,70

3:6, 5:7 Tip KO

Arthur Rinderknech – Prajnesh Gunneswaran (19.1. o 11:15)

Aj keď sa v rebríčku ATP nachádza Francúz Rinderknech o 50 miest nižšie ako jeho indický súper Gunneswaran, proti o šesť rokov staršiemu rivalovi je dosť výrazným favoritom. Francúzsky tenista po dvojsetových výhrach s Hoangom a Masurom síce vo finále kvalifikácie na Australian Open skončil na rakete Mmoha, ale v istanbulskej hale hladko v dvoch setoch zdolal už Kolářa aj Ramanathana, čo sú v halovom prostredí kvalitatívne hráči minimálne na rovnakej úrovni ako jeho ďalší súper. Gunneswaran po vydretom triumfe so Schnurom skončil v kvalifikácii na AO na rakete Lestienneho, keď uhral len päť hier a to je klasický tvrdý povrch jeho jasne najsilnejšou stránkou, ktorá suverénne v jeho kariére dominuje. V hale sa predstavil len párkrát v kariére a výraznejšie úspechy nedosiahol. Rinderknech sa už v Istanbule stihol rozohrať a tak očakávam dvojsetové víťazsvo favorita v peknom kurze.

Tip: Gunneswaran v zápase neuhrá ani set

Kurz Niké: 2,26

6:4, 3:2 s brejkom, zrušené

Brandon Nakashima – Cem Ilkel (19.1. o 12:45)

Do hry dnes v Istanbule vstúpi aj domáci osemfinalista z minulého ročníka a štvrťfinalista z roku 2018 Cem Ilkel, ktorý sa v halovom prostredí cíti celkom dobre a dosahuje tam veľmi solídne výsledky. Dnes ale nastúpi proti veľkému favoritovi 19-ročnému americkému talentu Brandonovi Nakashimovi. Ten na Australian Open dostal v kvalifikácii náročného súpera Karatseva, ktorý práve s Američanom stratil v trojkolovej kvalifikácii jediný set a ostatné suverénne ovládol. Ilkel sa v Dauhe ukázal vo veľmi dobrom svetle, keď najprv nečakane hladko vyradil favorizovaného Gojowczyka (6:2, 6:3) aby po suverénne vyhratom prvom sete s Halysom (6:2) po tajbrejku a prehratom sete napokon vypadol a do finále kvalifikácie Australian Open sa tak neprebojoval. Ako som už spomínal uplynulé dve sezóny toho Ilkel odohral veľa aj v hale a podľa môjho názoru veľkého favorita určite môže minimálne potrápiť.

Tip: Ilkel vyhrá v zápase aspoň set