Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (17.9): Náročná prekážka pre vracajúceho sa Monfilsa, nevyspytateľný Fognini či favorit Raonič

BRATISLAVA – Dnes sme si opäť pripravili tipérske odporúčania. V Ríme nám pokračuje druhé kolo, kde to favoriti dnes nebudú mať ľahké.

ATP Rím – 2.kolo

Dominik Köpfer – Gaël Monfils (17.9. o 19:00)

Monfils mal pred koronapauzou výbornú formu. Vyhral turnaj v Montpellier aj v Rotterdame, následne v Dubaji podľahol až v semifinále proti Djokovičovi. Francúz však nehral viac ako 6 mesiacov a bude mu chýbať herná prax. Köpfer má na antuke slušnú formu, keď v Ríme prešiel kvalifikáciu, kde porazil Simona či Kukuškina. V prvom kole navyše šokoval De Minaura, ktorého porazil v troch setoch. Bez šance nebude ani dnes, minimálne set by mohol nerozohranému Monfilsovi zobrať.

Tip: Köpfer vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,75

Tip OK

Miloš Raonič – Dušan Lajovič (17.9. o 12:30)

Raonič nie je vychýreným antukárom, ale dokáže sa adaptovať na každý povrch. V roku 2014 tu spravil semifinále, o 3 roky neskôr štvrťfinále. V prvom kole porazil v dvoch setoch Francúza Mannarina. Prijateľného súpera bude mať aj dnes. Lajovič má túto sezónu na antuke negatívnu bilanciu 3-8. Počas koronapauzy prehral s Lazarom či Fatičom. V prvom kole porazil trochu prekvapivo Fokinu 2:0. Raonič je však súper iného kalibru a dnes by mal postúpiť ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Raonič

Kurz Niké: 1,37

Tip KO

Fabio Fognini – Ugo Humbert (17.9 o 13:30)

Fognini je veľmi kontroverzný tenista. V prvom zápase po prestávke uhral 3 gemy s priemerným Hueslerom, ktorý odohral výborný turnaj. Talian pôsobil úplne bez záujmu a zápas ľahko odovzdal. Na domácich kurtoch ale býva silný a nevypustí jedinú loptičku. V roku 2018 skončil až vo štvrťfinále. Stávkové kancelárie favorizujú Humberta, ale veľa dôvodov mať nemôžu. Humbert má na antuke bilanciu bilanciu 23-24 a antuku nemá v obľube. V prvom kole porazil Andersona, ktorý antuku tiež nemá v obľube. Bude to vyrovnaný zápas, ale domáci Fognini by set vyhrať mohol.

Tip: Fognini vyhrá aspoň set