Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Thibault Camus)

Tenisové tipy (17.11.): Zdolá Nadal aj ďalšieho náročného súpera?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičná trojica tipérskych odporúčaní a pozornosť upriamujeme opäť do Londýna, kde ďalšími zápasmi pokračuje prestížny Turnaj majstrov.


Turnaj majstrov – 2. kolo

Rafael Nadal – Dominic Thiem (17.11. o 15:00)

Obaja hráči vstúpil do finálového turnaja víťazstvami. Nadal predviedol dominantný výkon proti Rublevovi, keď počas celého zápasu nečelil jedinému brejkbalu. Po prvom servise stratil len sedem loptičiek a ukázal, že je skvele pripravený. Jeho súperom bude Rakúšan Thiem, ktorý v prvom kole zvládol náročný trojsetový zápas proti Tsitsipasovi. V zápase stratil jedno podanie a nastrieľal až 9 es. Thiem je bezpochyby silnejší na pomalšej antuke, ale minulý rok prekvapivo dokráčal na Turnaji majstrov až do finále. Pred turnajom prehral na domácom turnaji vo Viedni, keď mal zdravotné peripetie a podľahol Rublevovi. Dnes nás čaká veľmi vyrovnaný zápas, Nadal si môže zabezpečiť postup zo skupiny a myslím, že Thiema zdolá.

Tip: Víťaz zápasu Nadal

Kurz Niké: 1,56

Tip KO


Turnaj majstrov – 2. kolo

Stefanos Tsitsipas – Andrej Rublev (17.11. o 21:00)

Ani jeden z hráčov nedokázal nájsť v prvom kole recept na svojho súpera. Tsitsipas prehral v troch setoch s Thiemom, Rublev naopak nemal proti Nadalovi žiadnu šancu. Obaja hráči teda majú pred dnešným zápasom nôž na krku. Na gréckeho tenistu bude vyvíjaný väčší tlak, pretože po minuloročnom víťazstve majú tenisoví odborníci a fanúšikovia podobné očakávania. Stefanos má v tejto sezóne bilanciu 40-16, zatiaľ čo jeho ruský protivník 48-11. Posledný vzájomný zápas zvládol lepšie Tsitsipas, keď si s Rublevom poradil na Roland Garros v troch setoch. Vzájomná bilancia je vyrovnaná, obaja hráči vyhrali po tri zápasy. Podľa môjho názoru nemá dnešný zápas favorita, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,51Challenger Ortisei – 1. kolo

Lorenzo Musetti – Roberto Marcora (17.11. o 16:00)

V prvom kole na turnaji v talianskom Ortisei sa stretnú dvaja domáci hráči Musetti s Marcorom. Lorenzo Musetti je považovaný za veľký talent svetového tenisu, keď v 18. rokoch okupuje 127. priečku v rebríčku ATP. V tejto sezóne má vysoko pozitívnu bilanciu zápasov 33-17, ale po prechode z pomalej antuky do halového prostredia prekvapivo podľahol práve dnešnému súperovi Marcorovi. V prvom sete bol jasne lepším hráčom, ale zápas sa veľmi prekvapivo zvrtol a Marcora predviedol tenis vysokej kvality. 31-ročný Talian sa predstavil minulý týždeň v Bratislave, kde zdolal Cressyho a následne hladko prehral s Hoangom. Čaká nás vyrovnaný zápas, ale podľa môjho názoru si Musetti dá tentokrát väčší pozor a zápas si postráži.

Tip: Víťaz zápasu Musetti

Kurz Niké: 1,43

Tip KO

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič

FOTO Djokovič ako veľký vlastenec: Svojej dcére ukázal, prečo dostala meno Tara

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič počas celej kariéry ukazuje, že patrí medzi veľkých vlastencov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + fifteen =