Viktoria Azarenková
Viktoria Azarenková (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

Tenisové tipy (16.9.): Dimitrova čaká náročná prekážka, Goffin potvrdí rolu favorita, prvý zápas po úspešnom US Open pre Azarenkovú

BRATISLAVA – Aj dnešný deň sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. V Ríme sa hrá druhé kolo a našu pozornosť dnes upriamujeme ako na mužskú, tak aj na ženskú časť pavúka.


ATP Rím – 2. kolo

Marin Čilić – David Goffin (16.9 o 11:00)

Chorvátsky tenista sa nenachádza v optimálnej hernej pohode. Počas koronapauzy odohral tri zápasy na Adria Tour, kde ani raz nevyhral. V generálke pred US Open uhral len 6 gemov so Šapovalovom. Na US Open otočil z nepriaznivého stavu 0:2 proti Kudlovi, v ďalšom kole ho poriadne potrápil Gombos. V prvom kole na turnaji v Ríme prehral set aj s Bublikom, ktorý antuku nemá v obľube. Goffin je konzistentný tenista na všetkých povrchoch. Na antuke v tomto roku ešte nehral, ale on nemá problém s flexibilitou a dokáže sa rýchlo adaptovať. Vzájomné zápasy hovoria v prospech Belgičana, ktorý vedie 4-3, podľa nášho názoru bude aj dnes úspešný.

Tip: Víťaz zápasu Goffin

Kurz Niké: 1,40


ATP Rím – 2. kolo

Grigor Dimitrov – Jošihito Nišioka (16.9 o 15:00)

Bulharský tenista Dimitrov podáva v poslednej dobe veľmi nekonzistentné výkony. V Amerike prehral dvakrát s Fucsovicsom. Druhé kolo na US Open nemôže byť pre neho úspechom. V prvom kole si poradil s domácim Magerom, ale dnes ho čaká veľmi nepríjemný súper. Nišioka je kvalitný hráč od základnej čiary a vybehá toho veľa. Včera porazil prekvapivo v dvoch setoch favorizovaného Kecmanovića. Dnes nás čaká pravdepodobne vyrovnaný zápas, kde by Nišioka mal minimálne set Dimitrovovi uchmatnúť.

Tip: Nišioka vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,52WTA Rím – 2.kolo

Viktoria Azarenková – Venus Williamsová (16.9 o 14:00)

Azarenková predviedla na US Open famóznu jazdu, kde dokráčala až do finále. O 4 dni neskôr nastúpi na antukový zápas proti staršej zo sestier Williamsových. Venus má na silnejšom harde negatívnu bilanciu 2-10 a v 40- tich rokoch na antuke bude mať problémy s pohybom. Američanka má na antuke kariérnu bilanciu 105-61, ale posledné 2 roky vyhrala len 2 zápasy. Rozbehnutá Azarenková by mala ísť ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Azarenková

Kurz Niké: 1,48

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (29.9.): Andrej Martin so šancou na postup, favoriti Monteiro a Balázs by nemali mať problém

BRATISLAVA – Ani dnes nemôžu chýbať tradičné tipérske odporúčania, po ktoré si opäť zájdeme do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 − ten =