Stan Wawrinka
Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP)

Tenisové tipy (15.9.): Trojlístok favoritov v Ríme

BRATISLAVA – Dnes sme si po tipy zašli na prestížne podujatie do talianskeho Ríma, kde sme si vybrali trojicu favoritov, od ktorých sa očakáva postup do druhého kola.


ATP Rím – 1. kolo

Alejandro Davidovich Fokina – Dušan Lajovič (15.9. o 12:30)

Aj keď sa srbský tenista v rebríčku ATP nachádza o 45 priečok vyššie ako jeho španielsky súper, rozhodne v Ríme nie je favoritom. Fokina sa po osemfinále na US Open skvele rozohral na antukovom povrchu, keď v Ríme prešiel pomerne suverénne všetkými tromi kvalifikačnými kolami. Naopak Lajovič pokračuje v trápení, keď sa naposledy z triumfu radoval ešte vo februári na turnaji v Acapulcu. Odvtedy prehral všetkých deväť zápasov, naposledy v rakúskom Kitzbuheli nestačil na Hanfmanna, ktorému podľahol v troch setoch. Aj keď má Lajovič svoju kvalitu, očakávam triumf skvele rozohratého Španiela, ktorému to v Ríme ide. 

Tip: Davidovich Fokina víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,38

Tip KO


ATP Rím – 1. kolo

Sam Querrey – Pedro Martinez Portero (15.9. o 12:55)

Ďalším španielskym favoritom úvodného kola v Ríme je Pedro Martinez Portero, ktorý vo finále kvalifikácie nedal šancu nášmu Andrejovi Martinovi a nepustil ho do hlavnej súťaže prestížneho podujatia zo série Masters. Obrovitému Američanovi antuka nikdy príliš nesedela a odohral na nej len minimum zápasov, nedarí sa mu ale ani na obľúbenom tvrdom povrchu, čo potvrdila senzačná prehra na US Open s Kuznetsovom, ktorý vyhral po dlhých troch rokoch. Portero sa v Ríme skvele rozohral a iné ako jeho triumf od tohto súboja neočakávam. 

Tip: Martinez Portero víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,39

Tip OK 


ATP Rím – 1. kolo

Stan Wawrinka – Lorenzo Musetti (15.9. o 12:55)

Do hry na prestížnom rímskom podujatí vstúpi aj nasadená desiatka a veľký favorit podujatia Stan Wawrinka. Švajčiar, ktorý po jednom pražskom triumfe na ďalšom kvôli zraneniu nenastúpil na štvrťfinálový súboj s Karatsevom a je otázne, v akej forme sa po zranení stehna vráti na kurty. Jeho súper je síce v rebríčku ATP až na 249. priečke, ale domáci zástupca prešiel trojkolovou kvalifikáciou a v podstate proti favoritovi nemá čo stratiť. Aj keď neočakávam hladkú záležitosť verím, že Wawrinka neskončí hneď v prvom kole a pred Roland Garros sa bude chcieť poriadne rozohrať. 

Tip: Wawrinka víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,30

Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Veľké gesto svetovej jednotky: Svojim tenisovým krajanom hradí všetky náklady spojené s prípravou

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič opäť ukazuje veľký charakter. V rodnom Srbsku platí všetky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 2 =