Alexander Bublik
Alexander Bublik (Foto: TASR/AP - Bernat Armangue)

Tenisové tipy (15.10.): Súboj bombardérov, kométa tejto sezóny či favorit Čilič

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pripravil tradičné tipérske odporúčania. Dva z troch tipov je z turnaja v Petrohrade a zvyšný zápas Čiliča v nemeckom Kolíne.


ATP Petrohrad – osemfinále

Karen Chačanov – Aslan Karacev (15.10. o 17:30)

V súboji dvoch Rusov je favoritom 17. hráč sveta Chačanov. Ten zvládol antukovú časť sezóny v celku dobre, na Roland Garros vypadol až v štvrtom kole proti svetovej jednotke Djokovičovi. V prvom kole si poradil s Duckworthom v dvoch setoch, ale výkon nebol presvedčivý. Jeho súperom bude hviezdička tejto sezóny Karacev, ktorý ohúril predovšetkým na turnajoch v Česku, kde vyhral 2 turnaje z troch. V úvode na turnaji v Petrohrade porazil Sandgrena, ktorý bol favoritom zápasu. Dnes je Chačanov favoritom, ale o jednoznačný zápas nepôjde, preto volím vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 19,5

Kurz Niké: 1,41


ATP Petrohrad – osemfinále

Alexander Bublik – Milos Raonič (15.10. o 19:00)

V druhom kole na turnaji v Petrohrade sa stretnú dvaja bombardéri so skvelými servismi. Bublik napreduje, zvládol neobľúbenú antuku s bilanciou 12-9. Raonič naopak vynechal Roland Garros, aby sa sústredil na sezónu turnajov v hale na tvrdom povrchu, kde je vďaka delovému servisu silný. V 1. kole v Petrohrade si bez problémov poradil s Američanom Wolfom, pričom súperovi v dvoch setoch nastrieľal 21 es. Bublik sa s McDonaldom natrápil viac, keď otáčal zo stavu 0:1 na sety. V dnešnom zápase očakávam minimálne jeden tajbrejk a vysoký počet gemov.

Tip: Počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,40ATP Kolín nad Rýnom – osemfinále

Alejandro Davidovich Fokina – Marin Čilič (15.10. o 14:00)

V dnešnom zápase je favoritom Chorvát Čilič, ktorý má na rozbeh prijateľného, ale zároveň aj nevyspytateľného súpera. Fokina a halové prostredie spolu nejdú dokopy, veď Španiel má v hale negatívnu bilanciu 5-9. V prvom kole prekvapil rovesníka Ruusuvuoriho, ktorý odohral veľmi zlý zápas. Čilič má halovú bilanciu 123-64, ale túto sezónu sa akoby hľadá. V Kolíne by mohlo prísť k návratu stratenej formy. Hlavným rozdielom dnešného zápasu by mohol byť servis, kde vidím najväčšiu slabinu u Fokinu. Čilič je pre mňa favoritom a myslím, že postúpi ďalej.

Tip: Víťaz zápasu Čilič

Kurz Niké: 1,60

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

Tenisové tipy (27.10.): Prekvapí Horanský domáceho favorita?

BRATISLAVA – Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Naša pozornosť bude upriamovaná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 2 =