Home Názory Tenisové tipy (14.9): Trojlístok tipov z Ríma, náročné prekážky pre Dimitrova aj Nišikoriho, Taliani sú doma silní

Grigor Dimitrov

BRATISLAVA – Dnes sme si pre našich fanúšikov pripravili trojlístok tipov z antukového turnaja v Ríme. Na programe je prvé kolo, kde budeme svedkami mnohých zaujímavých zápasov.

ATP Rím – 1.kolo

Lorenzo Sonego – Nikoloz Basilašvili (14.9 o 13:30)

25-ročný Sonego patrí medzi kvalitných antukárov. Jeho kariérna bilancia na antuke je 188-101 a domáci hráči bývajú v Taliansku extra motivovaní. Sonegovi nevyšla americká tour, ale počas koronapauzy dosahoval v Taliansku výborné výsledky. Vyhral všetkých 10 zápasov a porazil hráčov ako Galovič, Taberner či Giustino. Basilašvili nezažíva najúspešnejšie obdobie, ešte stále je namočený v konflikte s jeho manželkou. To sa odzrkadľuje aj na jeho výkonoch, keď po prestávke prehral všetky 3 zápasy bez zisku jediného setu. Na antuke to má 0-3 a dnešným favoritom je bezpochyby domáci hráč.

Tip: Víťaz zápasu Sonego

Kurz Niké: 1,37

Grigor Dimitrov – Gianluca Mager (14.9 o 12:30)

Bulhara Dimitrova dnes čaká neľahká prekážka v podobe domáceho Magera. Grigor nemá najlepšiu formu, keď v Amerike prehral dvakrát z Fucsovicsom. Na antuke sa mu tiež posledné roky nedarí a dnes ho čaká veľmi náročný súper. Mager je 85. hráč sveta a tento rok má na svojom konte skalpy Thiema či Ruuda na antuke. Na tomto povrchu má kariérnu bilanciu 244 – 150 a cíti sa tu ako ryba vo vode. Dimitrova zrejme neporazí, ale set by mu ukradnúť mohol.

Tip: Mager vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,57

Kei Nišikori – Albert Ramos-Viňolas (14.9. o 15:00)

Nišikoriho čaká ďalší náročný zápas. Po ročnej pauze podľahol minulý týždeň Kecmanovičovi a na jeho hre bolo vidieť veľké rezervy a herný výpadok. Dnes to bude z jeho strany o niečo lepšie, ale čaká ho náročný súper. Ramos nemá najlepšiu formu, ale stále je to jeden z TOP antukárov na okruhu, kde má odohraných viac ako 800 zápasov na antuke. Túto sezónu sa trochu herne aj výsledkovo trápi, ale v Ríme by mohlo prísť k akémusi znovuzrodeniu. Tipovať jeho víťazstvo je otázne, ale set by uhrať mohol proti nerozohratému Japoncovi.

Tip: Ramos-Viňolas vyhrá aspoň set