Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (13.9.): Kto sa stane kráľom US Open, finále v Kitzbüheli a boj o finále kvalifikácie v Ríme

Dominic Thiem

BRATISLAVA – Dnes sme si do tria tipov vybrali finálový súboj mužského US Open, boj o titul v rakúskom Kitzbüheli a jeden zo semifinálových kvalifikačných súbojov v Ríme.

ATP US Open – finále

Alexander Zverev – Dominic Thiem (13.9. o 22:00)

Po ženskom finále sa na US Open o slovo prihlásia aj mužskí protagonisti, ktorí zabojujú o cennú grandslamovú trofej. Favoritom zápasu je Dominic Thiem, ktorý vo vzájomnej bilancii vedie 7:2 a v New Yorku zatiaľ stratil len jediný set. Zverev sa na ceste do finále nadrel podstatne viac, v boji o finále musel otáčať so Španielom Carrenom z 0:2 na sety a tento obrat ho stál množstvo síl. Aj keď obidvaja hráči majú veľkú kvalitu, Thiem je koncentrovanejší a dokáže hrať svoj tenis konzistentnejšie ako Zverev.

Tip: Thiem -1,5 setu v zápase

Kurz Niké: 1,42

Tip KO

ATP Rím – semifinále kvalifikácie

Roberto Marcora – Corentin Moutet (13.9. o 13:00)

O finále kvalifikácie na prestížnom podujatí Masters v Ríme zabojuje aj domáci Roberto Marcora, ktorý v úvodnom kvalifikačnom kole prekvapil slovenského favorita Filipa Horanského. Ten doplatil na nevyužívanie brejkbalov, keď v zápase nevyužil ani jeden z ôsmich ponúknutých a Marcora sa po šiestich prehrách bez zisku jediného setu dočkal triumfu. Teraz ho ale preverí podstatne silnejší súper – Francúz Moutet, ktorý si poradil so španielskym antukárom Carballesom Baenom. Ľavoruký francúzsky hráč je veľkým favoritom a aj dvojsetový triumf je určite na zváženie.

Tip: Moutet víťaz zápasu

Kurz Niké: 1,30

Tip OK

ATP Kitzbühel – finále

Miomir Kecmanovič – Yannick Hanfmann (13.9. o 15:00)

Zaujímavé finále nás čaká v rakúskom Kitzbüheli, kde na seba narazia srbský tenista Miomir Kecmanovič a nemecký súper Yannick Hanfmann. Obidvaja v semifinálových bitkách stratili po jednom sete a celkovo na ceste do finále odohrali viacero vyrovnaných zápasov. Taký očakávam aj vo finále, ktoré prakticky nemá výraznejšieho favorita. Srb je síce vyššie postavený v rebríčku ATP, ale dobre podávajúci Nemec je zas skvele rozohratý na antukovom povrchu. Vo finále očakávam trojsetovú zápletku.

Tip: viac ako 20,5 gemu v zápase