Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (12.2.): Ako si bude počínať Kyrgios v zápase proti svetovej trojke?

BRATISLAVA – Aj dnes vám prinášame trojicu zaujímavých tipov a zamierili sme ako inak do austrálskeho Melbourne, kde sa pozrieme na trio súbojov tretieho kola.

Australian Open – 3. kolo

Dominic Thiem – Nick Kyrgios (12.2. o 9:00)

Pravdepodobne najsledovanejší zápas tretieho kola. Mnohými fanúšikmi milovaný, mnohými nenávidený Kyrgios vyzve tretieho hráča sveta – Dominica Thiema. Austrálsky tenista doslova utiekol v druhom kole hrobárovi z lopaty, keď na servise Humberta odvrátil 2 mečbaly a senzačne postúpil ďalej. Nick miluje zápasy proti veľkým hráčom, z pozície outsidera a v zajtrajšom zápase bude namotivovaný. Thiem patrí medzi súperov z najťažšieho zrna, v prvých dvoch kolách nestratil ani set a mieri za obhajobou minuloročného finále. V domácich podmienkach Kyrgiosa rozhodne neodpisujem a podľa môjho názoru obaja tenisti vyhrajú aspoň set.

Tip: Počet setov v zápase viac ako 3,5

Kurz Niké: 1,70

Tip OK

Denis Šapovalov – Félix Auger-Aliassime (12.2. o 9:00)

Súboj dvoch kanadských tenistov sľubuje vyrovnaný zápas s festivalom výborných podaní. Šapovalov je miernym favoritom zápasu, ale Auger je tenistom, ktorý si dokáže pomôcť servisom a v zápasoch robiť mnoho priamych bodov z podania. Mladší z Kanaďanov mal výborný vstup do sezóny, keď na úvodnom prípravnom turnaji dokráčal až do finále, kde podľahol Evansovi. V prvých dvoch kolách nestratil set so Stebem ani Duckworthom. Šapovalov mal zo všetkých tenistov najťažšieho súpera už v prvom kole, keď pretlačil Sinnera až v piatich setoch. V zápase by sme mali byť svedkami minimálne jedného tajbrejku a viacerých vyrovnaných setov, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 39,5

Kurz Niké: 1,77

Tip KO

Aslan Karatsev – Diego Schwartzman (12.2. o 5:00)

Karatsev je pravdepodobne jednou z najväčších komét od polovice minulej sezóny. Do pozornosti tenisových fanúšikov sa dostal predovšetkým na turnajoch u našich západných susedov, kedy si pripísal na svoje konto zaujímavé výsledky. Formu si priniesol aj do novej sezóny, keď zvládol trojkolovú kvalifikáciu v Katare a v prvých dvoch kolách nestratil ani set. Jeho súperom bude skúsený Schwartzman, ktorý je paradoxne antukárom s hardovou bilanciou 72-67. V prvom kole stratil set s Ymerom, následne ho francúzsky súper vôbec nepreveril. Deviaty hráč je právom favoritom, ale Karatsev mu nedá nič zadarmo a pôjde o vyrovnaný zápas.

Tip: Karatsev handicap gemy +5,5